GRUDZIEŃ 2015

 Obecnie trwa rozsyłanie zaproszeń do podpisania umów. Po otrzymaniu informacji należy po 1 stycznia 2016 r. wpłacić należną kwotę oraz zgłosić się na podpisanie umowy. 

 

 

WRZESIEŃ 2015

Nabór wniosków w terminie 14-18 września 2015 r.

 

Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą starać się o dofinansowanie instalacji solarnych do podgrzewania wody. Dodatkowy nabór rusza 14 września i będzie trwał do 18 września 2015 r.


Ankieta kwalifikacyjna oraz komplet dokumentów dostępne będą do pobrania poniżej.  Ankiety dostępne będą także w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, pokój nr 12, I piętro, blok A (Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji).


Mieszkańcy chętni do udziału w projekcie muszą wypełnić ankietę kwalifikacyjną i dostarczyć wraz z niezbędnymi załącznikami do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji pokój nr 12, I piętro, blok A, (obok sekretariatu Burmistrza), w godzinach pracy urzędu: poniedziałek od 7:30 do 17:00, a w pozostałe dni od 7:30 do 15:30 w dniach od 14-18 września.
Ankiety złożone w innych terminach nie będą rozpatrywane. Wszelkich informacji dotyczących projektu oraz wypełniania ankiet udziela Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, tel. 12 639 23 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15.30.

Jedna osoba może złożyć wyłącznie jedną ankietę.

Według najważniejszych założeń umowy, mieszkańcy biorący udział w projekcie zobowiązani będą m.in. do udostępnienia budynku celem montażu urządzeń, zapewnienia gniazda elektrycznego 230 V 50 Hz z ochroną (uziemieniem) w zasięgu montażu sterownika solarnego oraz wykonania prac wykończeniowych wewnętrznych, w tym malowanie miejsc przekłuć, lub innych prac dekoracyjno -wykończeniowych.

UWAGA: W trakcie obecnego naboru nie ma możliwości przesyłania zgłoszeń mailowo.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

ANKIETA KWALIFIKACYJNA DOC

ANKIETA KWALIFIKACYJNA PDF

 

REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE

PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH

OPIS URZĄDZEŃ SOLARNYCH

 

Zobacz też:

 


 

MAJ 2015

Podpisane zostały już pierwsze umowy na instalacje solarne. Do każdego z Państwa w zależności od kolejności zgłoszeń, przesłany zostanie numer konta, na który należy wpłacić kwotę - w zależności od typu instalacji. O terminie podpisania umowy zostaną Państwo poinformowani telefonicznie. Przy podpisaniu umowy należy przedstawić dowód wpłaty.

Wszyscy właściciele muszą podpisać umowę lub wystawić upoważnienie dla jednej osoby, która podpisze umowę w ich imieniu.


Poniżej znajdują się wzory umów

Wzór umowy - TYP A

Wzór umowy - TYP B

Wzór umowy - TYP C


 

KWIECIEŃ 2015

Dobiega końca weryfikacja techniczna budynków, zgłoszonych do montażu instalacji solarnej. Komisja odwiedzi wszystkie 550 gospodarstw. Natomiast do Mieszkańców, którzy spotkali się już z komisją techniczną, najwcześniej w drugiej połowie maja b.r. będą dzwonić urzędnicy, by ustalić termin podpisania umowy.

 


 

LUTY 2015

Rozpoczęła się weryfikacja techniczna nieruchomości u mieszkańców zakwalifikowanych do programu. Pracownicy firmy Viessmann będą kontaktować się z Państwem telefonicznie. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

 


 

informacje i nabór wniosków
w terminie 2 - 13 luty 2015 r

Projekt "Instalacja systemów energii odnawialnej w gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej"

 

400 instalacji solarnych do podgrzewania wody dla Mieszkańców Gminy Myślenice Nabór rusza 2 lutego
Gmina Myślenice przystąpiła do programu "Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych". Projekt uzyskał 60 % dofinansowania w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy. Gospodarstwa domowe biorące udział w projekcie będą zobowiązane do pokrycia wkładu własnego w wysokości 30% wartości instalacji.


Montowane instalacje podzielone są na trzy typy:


TYP A- dla 3 osób ( składa się z dwóch kolektorów, zbiornika o poj. 250 l. i pozostałego sprzętu - sterownik, zestaw pompowy)
koszt jednostkowy 11 685,14 zł, w tym udział Mieszkańca wynosi 4 020,00 zł, 

TYP B - dla 3-5 osób (3 kolektory, zbiornik 300 l.),
koszt jednostkowy 13 654,02 zł udział Mieszkańca - 4 660,00 zł


TYP C- dla 5 i więcej osób (4kolektory, zbiornik 500 l lub2 x 250 l,
koszt jednostkowy 16981,54 zł, w tym udział Mieszkańca - 5 730,00 zł


Wszystkie elementy montowanych instalacji są wyprodukowane przez firmę Viessmann, która zapewnia 10 letnią gwarancję na całość instalacji, dwukrotną wymianę płynu solarnego w tym okresie oraz bezpłatny serwis gwarancyjny.
Według najważniejszych założeń umowy Mieszkańcy biorący udział w projekcie zobowiązani będą m.in. do udostępnienia budynku celem montażu urządzeń, zapewnienia gniazda elektrycznego 230 V 50 Hz z ochroną (uziemieniem) w zasięgu montażu sterownika solarnego oraz wykonania prac wykończeniowych wewnętrznych, w tym malowanie miejsc przekłuć, lub innych prac dekoracyjno - wykończeniowych.


Nabór do projektu potrwa od 2 lutego do 13 lutego 2015 r.
Ankieta kwalifikacyjna oraz komplet dokumentów dostępne będą na stronie www.myslenice.pl w zakładce "projekt solarny".

Ankiety dostępne będą także w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, pokój nr 12, na terenach wiejskich ankietę można otrzymać u Sołtysa.
Mieszkańców chętnych do udziału w projekcie prosimy o wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej i dostarczenie jej wraz z niezbędnymi załącznikami do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Dziennik Podawczy ( sala obsługi klienta) w godzinach pracy urzędu lub przesłanie dokumentów e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w terminie od 2 - 13 lutego 2015 r w godzinach pracy dziennika podawczego, tj. poniedziałek od 7.30 do 17.00 oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 15.30. Ankiety przesłane mailem poza wskazanymi godzinami będą odrzucane. 
Ankiety złożone w innych terminach nie będą rozpatrywane. Wszelkich informacji dotyczących projektu oraz wypełniania ankiet udziela Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, tel. 12 639 23 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.30

UWAGA! Ankiety zgłoszeniowe przesłane mailem należy przesyłać podpisane i zeskanowane wraz z kompletem wymaganych dokumentów. 

Uprzejmie informujemy, że pojedyncza osoba może złożyć wyłącznie jedną ankietę.

Pragniemy poinformować, że o udziale w projekcie solarnym decydować będzie kolejność zgłoszeń.
O udziale w projekcie zostaną Państwo poinformowani na podany w ankiecie adres kontaktowy.

-----

Uwaga
Solary nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej
To pierwsza próba instalacji solarów na domach prywatnych na terenie naszej Gminy. Jeżeli projekt będzie cieszył się dużym powodzeniem i zostanie wdrożony bez większych problemów, Gmina planuje wdrożenie kolejnych etapów tego przedsięwzięcia.

-----

Infolinia- Firma Viessmann udostępnia pod numerem tel. 801 081 999 całodobową infolinię w temacie realizacji projektu i świadczenia usług serwisowych. Konsultanci firmy Viessmann są dostępni dla wszystkich zainteresowanych 24h/dobę.

Koordynatorzy projektu w Gminie Myślenice
Marcin Bystrowski - tel. 797 586 583
Szymon Sołtys tel. 505 193 003

Informacja z dnia 6.02.2015

Informujemy, że wpłynęło już 400 wypełnionych ankiet. Wszystkie następne są przyjmowane na listę rezerwową.

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 


ANKIETA KWALIFIKACYJNA (wersja doc.)
ANKIETA KWALIFIKACYJNA (wersja pdf.)


 

REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE (wersja doc.)
REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE (wersja pdf.)


 

PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH (wersja doc.)
PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH (wersja pdf.)


 

OPIS URZĄDZEŃ SOLARNYCH


 

 

Kalendarz wydarzeń

<<  Lutego 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
2021222324
2728     

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 358 gości