LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 12 marca 2018

Adam Czerwiński wygrywa IV Myślenicki Bieg Uliczny

Biegacze z całej Polski po raz kolejny zjechali do Myślenic. W sumie 856 osób stanęło na linii startu IV edycji Myślenickiego Biegu Ulicznego zaliczanego do cyklu Tour de Małopolska. Najszybszy na mecie okazał się Adam Czerwiński z Czasławia, który wygrał każdą z dotychczasowych edycji tej imprezy.

Dystans 10 kilometrów zajął zwycięzcy czas 31 minut i 2 sekundy. Drugie miejsce zajął Jakub Woźniak z Krakowa, a na najniższym stopniu podium uplasował się Patryk Rydziński z Zakopanego. Najszybszy spośród Myśleniczan okazał się Marcin Szydłowski, który w ogólnej klasyfikacji zajął 18. miejsce. W sumie w biegu wystartowało około 70 osób z samych Myślenic, a także sporo z okolicznych miejscowości.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna pod nazwą „I Ty możesz być wielki Kraków”, drugą lokatę wybiegała „Nauka biega”, natomiast trzecie miejsce zajęli biegacze z „Runonline.pl Team”

Imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda, a biegacze tłumnie ruszyli z mostu nad rzeką Rabą na ulicy Piłsudskiego, by przebiec trasę o długości 10 kilometrów ulicą Zdrojową w stronę Osieczan, następnie w kierunku ulicy Parkowej, by po nawrotce zakończyć bieg pod halą sportową na Zarabiu. Myślenicki Bieg Uliczny odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego.