Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

środa, 29 sierpnia 2018

Budżet Obywatelski 2019: Głosowanie ruszy 6 września!

Weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków zgłoszonych do drugiej edycji myślenickiego Budżetu Obywatelskiego jest na ukończeniu. 3 września poznamy ostateczną listę zadań, na które głosować będą mogli mieszkańcy.

- Od 6 do 15 września będzie można głosować na wybrane projekty w danym okręgu miejskim, sołectwie, czy też na zadania ogólnomiejskie. W tym roku taka możliwość będzie tylko i wyłączenie elektronicznie na stronie www.bo.myslenice.pl, a każdy głos potwierdzać się będzie darmowym sms-em. Właśnie dlatego mamy w planie uruchomienie dodatkowo mobilnych punktów na terenie Gminy Myślenice, w których każdy kto ukończył 16 lat będzie mógł przyjść i zagłosować – mówi Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Niebawem na platformie internetowej myślenickiego Budżetu Obywatelskiego zostanie opublikowana lista zadań, które pozytywnie przeszły weryfikację. Przez ostatnie dwa miesiące autorzy zadań byli wzywani do ewentualnych uzupełnień, a wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach sprawdzały projekty pod kątem formalnym, czy też kosztorysów i zasadności wydatkowanych środków.

- Liczymy na zaangażowanie mieszkańców w promocję zadań w swoich miejscowościach. Przypominamy, że nawet gdy w danym okręgu lub sołectwie jest tylko jedno zadanie, to aby zostało zrealizowane musi uzyskać 15% poparcia spośród mieszkańców uprawnionych do głosowania. Między innymi dlatego zachęcamy do udziału w głosowaniu, bo dzięki temu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na co zostaną przekazane środki z Budżetu Obywatelskiego – dodał Mieczysław Kęsek.