Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 30 sierpnia 2017

Cztery pory roku - Pierwsza myślenicka animacja poklatkowa

Niedzielnym pokazem filmowym w kinie Muza zakończyły się warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Myślenice, których organizatorem był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. 20 sierpnia sami autorzy ich rodzice i zaproszeni goście mogli zobaczyć efekty kilkudniowej pracy młodych animatorów. W świat poruszających się obrazów wprowadziła ich Ilona Majewska.

Prace nad filmem postępowały bardzo szybko. Od teoretycznego przygotowania i poznania najważniejszych faktów z historii filmu animowanego, poprzez wymyślenie historii, ułożenie scenariusza, narysowanie scenorysu, aż do stworzenia bohaterów, scenografii poszczególnych scen i klamr, które je połączą. Na samym końcu tysiące zdjęć, które następnie za sprawą animacji ożyły tworząc niezwykłą historię.

Czternastu młodych autorów zgodnie wypracowało film, który pokazuje temperament każdego z nich, a podjęty przez nich temat czterech pór roku stał się nośnikiem do przekazania czasem zabawnych, innym razem nostalgicznych refleksji o upływającym czasie. Poznanie nowego medium było uczestników ciekawym sposobem spędzenia wakacyjnych dni.

- Taka kreatywna i jednocześnie bardzo współczesna forma aktywności artystycznej jest atrakcyjna. Uczy nie tylko tego w jaki sposób można wykorzystać swoją wyobraźnie, ale jak technologia może pomóc w twórczości. Nie należy się bać sięgać po różne rozwiązania i cieszę się, że Natalia Nowacka wraz z Iloną Majewską zrealizowały te zajęcia – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Warsztaty były współfinansowane ze środków budżetu Miasta i Gminy Myślenice.