Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

niedziela, 25 marca 2018

Konkurs palm i warsztaty

Już 25 marca 2018 o godz. 12.00 na Myślenickim Rynku odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych.

W tym roku wydarzenie zainicjowane przez Myślenicki Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej współorganizują Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice. Podczas konkursu i warsztatów trwać będzie także kiermasz wielkanocnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice.

Przed tegoroczną edycją konkursu zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty tworzenia wielkanocnych palm, które odbędą się w sobotę 17 marca 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

- Zaplanowaliśmy dwie grupy warsztatowe. Pierwszą w godzinach od 10.00 do 13.00 i drugą od 13.30 do 16.30. Do każdej z grup możemy przyjąć maksymalnie po 20 osób. Warsztaty poprowadzą twórcy ludowi, którzy doskonale znają tradycyjne techniki tworzenia palm, zależy nam bowiem, żeby zachować, a przede wszystkim przekazać kolejnym pokoleniom te niezwykłe umiejętności. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 12 2721511 – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Wielkanocny Konkurs Palm w Myślenicach organizowany jest od wielu lat. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu przystępuje średnio ok. 200 uczestników rocznie. Największe emocje budzi kategoria palm najwyższych. Tu rywalizacja jest niezwykle ciekawa, bowiem wzbudza zainteresowanie wśród wszystkich uczestników i gości konkursu.

Palmy oceniane będą w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. Oceny dokonywać będzie jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs. Wyniki podane zostaną jeszcze tego samego dnia.

- Podczas obrad jury, czas oczekiwania umilać będzie występ Góralskiej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. To już praktycznie tradycja. Zespół jest wspaniały – zachęca Lucyna Gowin z Myślenickiego Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Muzeum Niepodległości. W tym roku specjalną nagrodę wręczy ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Maciej Ostrowski.

Regulamin konkursu palm wielkanocnych