LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

poniedziałek, 08 stycznia 2018

Sylwia Jaśkowiec mistrzynią Polski w biegach narciarskich

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biegach narciarskich na 10 kilometrów, które odbyły się w ubiegłą niedzielę na Polanie Jakuszyckiej. Dziewiąte miejsce w tych zawodach zajęła druga z zawodniczek klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany Urszula Łętocha, a dzień wcześniej wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w sprincie. Obydwóm zawodniczkom pochodzącym z Gminy Myślenice gratulujemy sukcesów i życzymy kwalifikacji na zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Pjongczang.

W 2015 roku w Mistrzostwach Świata w norweskim Falun Sylwia Jaśkowiec wspólnie z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy medal. Wcześniej rywalizowała na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Późniejsze dwa lata były jednak bardzo trudne dla naszej zawodniczki, trapiły ją kontuzje, przez co teraz musi walczyć o kwalifikację na olimpiadę w zawodach niższej rangi FIS.

Dobrym prognostykiem jest ostatni sukces, gdyż zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany zdobyła złoty medal podczas odbywających się w Jakuszycach Mistrzostw Polski Seniorów w biegach dystansowych stylem łyżwowym. Sylwia Jaśkowiec uzyskała czas 28:09 i o 34 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Ewelinę Marcisz. Trzecie miejsce w zawodach FIS zajęła Ukrainka Marina Antrybor ze stratą 45 sekund do zwyciężczyni. Również wysoko w klasyfikacji uplasowała się Urszula Łętocha, która zajęła dziewiąte miejsce.

Dzień wcześniej odbyły się zawody w sprincie klasycznym, w którym równie dobrze wypadły zawodniczki z naszej gminy. Urszula Łętocha wywalczyła brązowy medal, natomiast Sylwia Jaśkowiec uplasowała się na czwartej pozycji.