Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

wtorek, 01 sierpnia 2017

Myślenicki Festiwal Lata - koncerty Ewy Farnej i Enej

W ostatni weekend lipca na plaży trawiastej na Zarabiu odbyło się kolejne święto naszego miasta jakim jest Myślenicki Festiwal Lata. W tym roku głównymi gwiazdami były Ewa Farna w sobotę oraz zespół Enej w niedzielę. Obydwa koncerty cieszyły się wielką popularnością, a mieszkańcy całej okolicy tłumnie odwiedzili myślenickie Zarabie.

Kulturalne Dni Myślenic i kino pod chmurką

Myślenicki Festiwal Lata rozpoczął się już w tygodniu poprzedzającym imprezę, gdyż w wielu miejscach na terenie miasta zorganizowano czas mieszkańcom na aktywny wypoczynek lub zapewnienie atrakcji dla dzieci. Warsztaty artystyczne prowadził Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, konkursy i zabawy dla dzieci odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka, wernisaże i wystawy podziwiać można było w Muzeum Niepodległości "Dom Grecki", a finałem imprez towarzyszących był koncert Kapeli Hanki Wójciak w ramach Kulturalnych Dni Myślenic w Parku Jordana.

Równocześnie na plaży trawiastej na Zarabiu zorganizowano wieczorynkę dla najmłodszych, gdzie w ramach Letniego Kina Plenerowego na wielkim telebimie kilkaset osób obejrzało najpierw Minionki Rozrabiają, a następnie dla nieco starszych wyemitowano film Nietykalni oraz Ze wszystkich sił. Całość cieszyła sie sporym zainteresowaniem i udowodniła organizatorom, że warto na stałe wpisać ten punkt do programu Myślenickiego Festiwalu Lata.

Na sportowo i rekreacyjnie

Siatkówka plażowa, turniej strzelecki, wędkowanie w Osieczanach oraz tenis ziemny i badminton na myślenickich kortach - w sobotę i niedzielę oprócz plażowania nad rzeką Rabą można było czas spędzić nader aktywnie i każdy mógł spróbować sił w propozycjach sportowo-rekreacyjnych organizowanych w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata. Sportowe konkurencje cieszyły się sporym zainteresowaniem, a zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

Główna scena - główne atrakcje

Sobotnie popołudnie pod sceną rozpoczęły konkursy i zabawy dla najmłodszych, pokazy cheerleaderek z Lady Fitness oraz karaoke. Od 18:00 rozpoczęły się koncerty, gdzie w ramach rozgrzewki przed główną gwiazdą wieczoru posłuchać można było lokalnych brzmień. Koncertowały zespoły Gryps i Echo. O 20:30 burmistrz Maciej Ostrowski oficjalnie otworzył imprezę, zapowiadając wraz z Michałem Cichoniem koncert Ewy Farnej, życząc dobrej i bezpiecznej zabawy, świętując jednocześnie Dni Myślenic.

Koncert Ewy Farnej przyciągnął tłumy jakich na Zarabiu już dawno nie było, a sama gwiazda w samych superlatywach wypowiadała się o myślenickiej publiczności i w ramach dobrej zabawy długo rozdawała autografy pod sceną już po zakończeniu koncertu. Według wstępnych szacunków jeszcze więcej osób przewinęło się przez Zarabie w słoneczną niedzielę.

W ramach propozycji organizatorów oprócz animacji dla dzieci i młodzieży, prawdziwym show był pokaz iluzji wielokrotnego mistrza Polski w tym fachu - Macieja Pędy. Młody iluzjionista wręcz porwał publiczność, a jego sztuczki spotkały się z salwami śmiechu i gromkimi brawami. Przed koncertami przyszedł czas na trochę tańca - zaprezentować się mogły MMA Chicks z Martą Jaworską oraz JDC Agency z Andrzejem Starowiczem. O 19:00 wystąpił zespół Alergen rozgrzewając publiczność przed występem zespołu Enej, który dał prawdziwe show z wieloma bisami. Każdy z dni konczył się plenerową dyskoteką z DJ-em Vasilem do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy dziękują za świetnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na wspólną zabawę podczas kolejnych imprez organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Myślenicki Festiwal Lata udowodnił, że współpracując razem możemy zrobić wiele dobrego, a tą imprezą wystawiliśmy sobie znakomitą wizytówkę.

Dziękujemy wszelkim służbom, które przyczyniły się do organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa podczas Myślenickiego Festiwalu Lata, a w szczególności: Straż Miejska, Malta, OSP Górne Przedmieście, OSP Dolne Przedmieście, OSP Śródmieście, OSP Głogoczów, OSP Poręba, OSP Droginia.

Myślenicki Festiwal Lata

Fotorelacja z Myślenickiego Festiwalu Lata - Dni Myślenic 2017. fot. Michał Zięba