Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Świąteczny kiermasz z Mikołajem i prawdziwymi reniferami

Święta tuż, tuż. Pięknie udekorowany rynek, błyszczące światełka na choince, zapach wigilijnych potraw i Mikołaj z prawdziwymi reniferami. Myśleniczanie poczuli magię świąt podczas klimatycznego Pikniku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy.

Zwłaszcza zagroda świętego Mikołaja z reniferami cieszyła się ogromną popularnością. Rodzice z dziećmi, zarówno starszymi jak i nieco młodszymi ustawiali się w gigantycznej kolejce na spotkanie z rozdającym prezenty Mikołajem. Na wszystkich uczestnikach pikniku wrażenie robiły żywe renifery, a zagroda tętniła życiem i cieszyła się zainteresowaniem do samego wieczora.

W godzinach od 12 do 15 odbył się natomiast kiermasz potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń z gminy Myślenice. Rozstawione w centralnej części rynku stragany przyciągały mieszkańców klimatycznym zapachem świątecznych przysmaków. Grzaniec, kapuśniak, żurek, barszcz z uszkami, czy koreczki śledziowe, to tylko niektóre tradycyjne potrawy, których skosztować można było w ramach kiermaszu.

Oprócz tego przy rozstawionej na rynku szopce odbyło się wspólne kolędowanie, koncertowały dzieci, a w jednym z namiotów Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przeprowadził artystyczne warsztaty i animacje, podczas których najmłodsi przygotowywali oraz malowali ozdoby choinkowe.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Kół Gospodyń za przygotowanie kiermaszu i potraw świątecznych, Ochotniczej Straży Pożarnej z Górnego Przedmieścia oraz Myślenickiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za warsztaty artystyczne i animacje dla dzieci.

Zdjęcia z pikniku na naszym Facebooku - Miasto i Gmina Myślenice

Piknik Bożonarodzeniowy 2016

fot. Michał Zięba