Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

czwartek, 02 listopada 2017

Zbigniew Bizoń brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Speed-Ballu

Sześcioosobowa reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas 29. Mistrzostw Świata w Speed-Ballu. Wśród kadry polskiej znalazł się Zbigniew Bizoń z Drogini, który do kraju wraca z brązowym medalem.

Tytuł Mistrza Polski i ustanowienie rekordowego wyniku w konkurencji super solo – umożliwiły Zbyszkowi Bizoniowi uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata rozegrane pod koniec października w Sharm-el-Sheikh w Egipcie. Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje siedemnastu krajów z Europy, Afryki i Azji. Zbigniew Bizoń wraca do kraju z 3 miejscem i brązowym medalem w sztafecie solo-relay oraz 6 miejscem w grze na czas (super solo).

„Było trudno, był stres, ale to jest nasz czas. Tworzymy historię. To jest niesamowicie motywujące kiedy człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych trenerów i zawodników, którzy od samego początku śledzą nasze postępy. Jestem bardzo zadowolony z swojego wyniku. Po trzech latach trenowania mogę walczyć o podium z legendami światowego speed-balla.” – podkreśla Zbyszek Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Sportownia speed-ball rozwija się w powiecie myślenickim.