Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

wtorek, 19 czerwca 2018

Wiktoria Prokocka ogólnopolskim laureatem "Ośmiu Wspaniałych"

W dniach od 8 do 10 czerwca br. w Gminie Trzebiatów odbył się XXIV finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu "Ośmiu Wspaniałych". Wśród ponad 200 młodzieżowych wolontariuszy z 29 miast z terenu całej Polski znalazła się Wiktoria Prokocka, reprezentująca Gminę Myślenice i znalazła się ostatecznie wśród ośmiu laureatów tego konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Do konkursu przystąpiło ok. 5 tys. wolontariuszy z terenu całego kraju, aby po wielu eliminacjach ogólnopolskie jury mogło wyłonić Ośmiu Wspaniałych. W Gminie Myślenice w tym roku odbyła się już dwunasta edycja tego konkursu pod patronatem burmistrza Macieja Ostrowskiego i spośród wyróżnionych ośmiu wspaniałych laureatką, która mogła wykazać się w ogólnopolskim konkursie okazała się Wiktoria Prokocka. Jak się okazało również na ogólnipolskiej arenie reprezentantka naszej Gminy otrzymała wyróżnienie.

Podczas dwudniowego spotkania wolontariuszy w Mrzerzynie oraz Trzebiatowie na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, ale także wyzwań. Goście uczestniczyli w spływie kajakowym Kłodkowo - Trzebiatów, poznali "potrawy naszych przodków" w Gosławiu oraz odwiedzili uroczą Mandragorę w Gąbinie. Wieczorem w Mrzeżyńskim Centrum Sportu rozpoczęła się uroczysta Gala XXIV Finału Konkursu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Podczas uroczystości oficjele i organizatorzy wręczyli nagrody Ośmiu Wspaniałym Wolontariuszom z terenu całej Polski.

Oto oni:

Weronika Chworak - Olsztyn
Lena Fałtynowicz - Wrocław
Patrycja Gralewicz - Białogard
Izabela Idzi – Trzebiatów
Patryk Pieczarka – Elbląg
Wiktoria Prokocka – Myślenice
Dominik Rimaszauskas - Ostróda
Mateusz Wietrak - Warszawa

Serdecznie gratulujemy Laureatom.

Źródło: Gmina Trzebiatów