Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

niedziela, 17 grudnia 2017

Piknik Bożonarodzeniowy: Kiermasz potraw i wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj z prawdziwymi reniferami znów odwiedzi Myślenice i uświetni swoją osobą coroczny Piknik Bożonarodzeniowy, podczas którego odbędzie się także kiermasz potraw wigilijnych przygotowany przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice.

W świąteczny klimat mieszkańców Myślenic wprowadzą nie tylko przystrojone stragany z nietypowym asortymentem potraw wigilijnych, ale także podobnie jak przed rokiem osoba Świętego Mikołaja wraz z prawdziwymi reniferami!

Piknik Bożonarodzeniowy organizowany przez Urząd Miasta i Gminy odbędzie się 17 grudnia na rynku w Myślenicach, a najciekawszą atrakcją będzie niewątpliwie zagroda Świętego Mikołaja, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w doborowym towarzystwie i otrzymać drobny upominek. Święty Mikołaj czekać będzie na wszystkie dzieci w godzinach od 10:00 do 18:00.

Od godziny 12:00 do 14:00 odbędzie się ponadto kiermasz wigilijnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Tylko tego dnia na rynku poczuć będzie można zapach korzennych pierniczków, skosztować grzane wino, nabyć świecidełka, rękodzieło w świątecznym klimacie, smaczne wypieki i oryginalne pomysły na prezenty zaproponowane przez Koła Gospodyń. Niektóre potrawy będzie można skosztować w niecodziennej degustacji, natomiast inne przygotowane przez wystawców przeznaczone będą na sprzedaż. 

Oprócz wspomnianego kiermaszu i zagrody Świętego Mikołaja nie zabraknie prezentów dla dzieci, ale także animacji, warsztatów i zabaw przygotowanych przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Podczas imprezy prowadzona będzie ponadto charytatywna zbiórka dla Laury Kurowskiej. 

Relację z ubiegłorocznego Pikniku Bożonarodzeniowego można zobaczyć tutaj (klik)

Poniżej przedstawiamy także relację Myślenice iTV z ubiegłorocznego pikniku: