Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

czwartek, 22 lutego 2018

Kolejne sukcesy Mikołaja Włodarczyka

W miniony weekend Mikołaj Włodarczyk zdobył złoty medal w otwartych mistrzostwach Niemiec w psich zaprzęgach w kategorii 4 psów. 

Jest to kolejny laur zawodnika pochodzącego z gminy Myślenice bowiem w dniach 27 – 28 stycznia brał on udział w zawodach Pucharu Wyszehradzkiego 2018 na Słowacji. Po pierwszym dniu miał najlepsze czasy w dwóch klasach: 4 husky C1 i Open 01. Na drugi dzień poprawił swoje wyniki i tym samym wygrał zawody w obu klasach, zdobywając dwa Puchary Wyszehradzkie. 

Warto podkreślić, że Mikołaj Włodarczyk stawał na podium każdych zawodów w tym roku, w których brał udział, zarówno w wyścigach psich „czwórek” jak i „szóstek”. Pozostałymi tegorocznymi sukcesami zawodnika są także złoty medal na otwartych mistrzostwach Włoch i objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Teraz przed Mikołajem przygotowania do Mistrzostw Świata w Szwecji – najważniejszej imprezy sezonu.

Mikołaj Włodarczyk podkreśla, że wyścigi psich zaprzęgów są dla niego możliwością połączenia dwóch pasji: aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz miłości do psów. Sport ten dostarcza także sporą dawkę adrenaliny gdyż psie zaprzęgi potrafią pędzić z prędkością przekraczającą nawet 40 km/h.