Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 04 grudnia 2017

Marcin Sturgulewski ze złotem i brązem Pucharu Europy w karate

Marcin Sturgulewski, który prowadzi Myślenicką Akademie Karate „Byakko” uczestniczył w Pucharze Europy Karate Kyokushin, który odbył się w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Zawodnik reprezentował podczas zawodów Gminę Myślenice i osiągnął sukces dwukrotnie stając na podium. Zawody były połączone z Mistrzostwami Europy Open (bez podziału na kategorie wagowe). Podczas dwóch dni rywalizowało ze sobą około 600 zawodników z ponad 15 państw.

Indywidualnie Marcin Sturgulewski wywalczył brązowy medal, a później stanął na najwyższym stopniu podium w drużynie, gdzie partnerowali mu Maciej Terecjak z Łomży oraz Kamila Krzak z Katowic. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W 2017 roku Sturgulewskisięgnął ponadto między innymi po srebrny medal Mistrzostw Europy Seniorów w francuskim Lyonie, czy też zdobył czwarte miejsce podczas prestiżowego turnieju rozgrywanego w japońskim Tokio. 

24-letni zawodnik trenuje Karate Kyokushin od piątego roku życia. Posiada czarny pas, czyli stopień mistrzowski. Jest ponadto dwukrotnym mistrzem Polski oraz wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin. Karate Kyokushin trenuje od 1999 r. Swoją przygodę rozpoczął w Augustowskim Klubie Karate Kyokushin, gdzie trenował i rozwijał się do czasu wyjazdu na studia w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filii w Białej Podlaskiej. Przez cztery kolejne lata kontynuował swoje treningi w Bialskim Klubie Karate Kyokushin, gdzie należał też do sekcji Tajskiego Boksu oraz crossfitu. Licencjat skończył ze specjalizacją „Trener przygotowania motorycznego”, ukończył kurs Instruktor Karate organizowany przez Polski Związek Karate. Jest też certyfikowanym dietetykiem oraz pasjonuje się różnymi dyscyplinami sportu, a przede wszystkim crossfitem, snowboardem, windsurfingiem, biegami przeszkodowymi i różnymi sztukami walki. To niezwykle aktywny sportowiec, startował w około 100 turniejach, z których przywiózł ponad 90 medali.