Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 14 maja 2018

Niepodległościowa Spartakiada dla przedszkolaków

Dzieci z Przedszkoli Samorządowych w Gminie Myślenice zebrały się wspólnie w hali widowiskowo-sortowej na Zarabiu i wzięły udział w Spartakiadzie Niepodległości zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

Przedszkolaki wręcz opanowały halę, która była areną sportowych zmagań, a wypełnione trybuny żywiołowo wspierały swoje reprezentacje w poszczególnych konkurencjach. Całą imprezę poprzedziło wysłuchanie hymnu olimpijskiego oraz krótkie ślubowanie dotyczące sportowej rywalizacji. Wydarzenie miało niepodległościowy charakter w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Poprzez Spartakiadę Niepodległości chcieliśmy przede wszystkim zintegrować dzieci ze wszystkich przedszkoli, zachęcić do aktywności ruchowej, a także zaszczepić w nich sportową rywalizację w duchu fair play. Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważna dla dzieci jest możliwość pokazania się przed szeroką publicznością, mogąc jednocześnie reprezentować swoje przedszkole i sportowo rywalizować z rówieśnikami - mówił obecny na Spartakiadzie dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, Mieczysław Kęsek.

- W spartakiadzie wzięło udział 290 dzieci, a sporo osób kibicowało im z trybun. Rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie, a na koniec wszyscy zostali zwycięzcami i każdy z uczestników otrzymał złoty medal oraz dyplom, puchar i nagrodę dla swojej placówki przedszkolnej – dodała Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice.

W Spartakiadzie wzięły udział:

- Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Myślenicach
- ZPO Nr 1-Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 5 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 7 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Myślenicach
- Przedszkole Samorządowe w Bęczarce
- Przedszkole Samorządowe w Jaworniku
- Przedszkole Samorządowe w Trzemeśni