Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

piątek, 20 kwietnia 2018

Prawie 200 tysięcy dofinansowania na remont boiska w Zawadzie

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w całym województwie zostaną wyremontowane aż 54 boiska. Promesę na nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Zawadzie odebrał burmistrz Maciej Ostrowski z rąk Wojciecha Kozaka, wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Maksymalną kwotę 194 542 zł otrzymała Gmina Myślenice na boisko w miejscowości Zawada, podobnie jak Starostwo Powiatowe, które wyremontuje obiekt przy Zespole Szkół w Dobczycach. Samorząd województwa przeznaczył na remont boisk w 54 gminach i powiatach kwotę 9 mln zł, a wręczanie promes odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach. Dokumenty wręczyli im wicemarszałek Wojciech Kozak i Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za kwestie edukacji.

W całej Małopolsce istnieje ok. 2 tysięcy boisk, z których mogą korzystać uczniowie. Część z nich jest już niestety w dość kiepskim stanie – a trenowanie na nich może być dla dzieci i młodzieży niebezpieczne. Dlatego władze województwa postanowiły wystartować z pilotażowym projektem Małopolskie boiska, który zakłada szeroko zakrojony remont ponad półsetki przyszkolnych obiektów sportowych.

- Projekt Małopolskie boiska to kolejny przejaw prorodzinnej polityki Województwa. Właśnie przez takie inicjatywy chcemy pokazać, że Małopolska to nie tylko prężnie rozwijający się region, ale też miejsce, w którym dobrze się żyje – podkreślał w Myślenicach wicemarszałek Wojciech Kozak.

Jak dodał Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego, bez fachowej opieki trenerskiej, atrakcyjnych i urozmaiconych zajęć sportowych, a przede wszystkim nowoczesnej i bezpiecznej bazy sportowej, nie można liczyć na sukcesy polskich sportowców.

- Sportowe talenty rodzą się na boiskach szkolnych. Gdzie jak nie tam, dzieci i młodzież ujawniają swoje predyspozycje w różnych dyscyplinach. Śledząc kariery wielkich sportowców, można zauważyć, że właśnie na etapie edukacji szkolnej zarazili się oni „bakcylem sportu”, który w późniejszym okresie eksplodował krajowymi i międzynarodowymi sukcesami – mówił Grzegorz Lipiec.

Do pilotażu Małopolskich boisk przystąpiły 54 samorządy (45 gmin i 9 powiatów) z całej Małopolski (lista poniżej). W efekcie do 31 sierpnia br. zostaną wyremontowane 54 boiska przyszkolne, z których uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym 2018/2019. Na wszystkich obiektach planuje się m.in. wymianę nawierzchni na bezpieczną – posiadającą wszystkie konieczne atesty.

Warto podkreślić, że zainteresowanie projektem jest ogromne – w sumie chęć uczestnictwa wyraziło 106 jednostek samorządu terytorialnego, które zgłosiły do remontu 341 boisk sportowych.

- Dziękuję zarządowi Województwa Małopolskiego za przyznanie dofinansowania Gminie Myślenice. Te środki zostaną dobrze zainwestowane. Nasze lokalne obiekty sportowe udowadniają, że nie są tylko pomnikami, a niemal cały czas tętnią życiem i młodzież oraz dorośli chętnie z nich korzystają. W imieniu wszystkich beneficjentów składam na ręce Marszałka serdeczne podziękowania – mówił burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski podczas spotkania przedstawicieli 54 samorządów, które odbyło się w Myślenicach.

fot. Piotr Jagniewski