Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

środa, 01 sierpnia 2018

Węgierska wizyta Orła Myślenice w Csopaku

Zawodnicy juniorów Orła Myślenice w ramach obchodów 70-lecia powstania klubu mieli możliwość wizyty w węgierskim mieście partnerskim Gminy Myślenice – Csopaku. Podczas niemal tygodniowego pobytu oprócz świetnej bazy treningowej, młodzi piłkarze gościli codziennie na plaży nad Balatonem oraz zwiedzali okolicę.

Na Węgrzech Orłowcy spędzili aktywnie czas nie tylko plażując nad Balatonem, ale też pod kątem treningów w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni trenera Dawida Sudra rozegrali sparingowy mecz z lokalną drużyną Csopak S.C. Towarzyskie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:3 dla Orła Myślenice.

Oprócz piłkarskich emocji, Orłowcy zwiedzili miejscowości Tihany, Balatonfured, czy też Wzgórze Gellerta w Budapeszcie. Jednym z punktów programu był ponadto rejs statkiem po Balatonie. W ostatnim dniu zawodnicy Orła skorzystali z odnowy biologicznej w pobliskim Aquaparku.

- Dziękujemy za możliwość międzynarodowego wyjazdu i świetnie spędzonego czasu na Węgrzech, który pozwolił nam na pracowite rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu. Odbywaliśmy dwa treningi dziennie, rozegraliśmy mecz kontrolny z lokalną drużyną i wewnętrzną gierkę, co na pewno wpłynie na scementowanie zespołu przed zbliżającym się nowym sezonem. Czas plażowej integracji, zabaw w aquaparku, meczów w siatkówkę, czy piłkę nożną plażową oraz stojącego na wysokim poziomie turnieju w FIFĘ na pewno dobrze wspominać będą wszyscy uczestnicy obozu. Za wsparcie w organizacji wyjazdu dziękujemy burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice Maciejowi Ostrowskiego - komentuje trener juniorów Orła Myślenice - Dawid Suder. 

Partnerska wymiana polsko-węgierska świetnie się uzupełnia, gdyż na przestrzeni lat w Csopaku gościły między innymi Koła Gospodyń z Gminy Myślenice, stowarzyszenia, kluby piłkarskie, zespoły muzyczne, czy stowarzyszenia osób niepełnosprawnych. Goście z Csopaku również odwiedzają Myślenice, a ostatnio wraz z burmistrzem Tiborem Ambrusem uświetnili swoją obecnością ostatni Myślenicki Festiwal Lata, serwując tradycyjne langosze wraz z palinką i innymi węgierskimi przysmakami.

Fotorelacja Bartka Ziółkowskiego:

Obóz Węgry - dzień 1
Obóz Węgry - dzień 2
Obóz Węgry - dzień 3
Obóz Węgry - dzień 4
Obóz Węgry - dzień 5
Mecz kontrolny: Csopak SC - Orzeł Myślenice

Źródło: orzelmyslenice.pl

fot. Bartek Ziółkowski