LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

czwartek, 03 stycznia 2019

Dziesiąte noworoczne derby Myślenic dla Dalinu

Piłkarze Dalinu Myślenice pokonali w dziesiątym tradycyjnym noworocznym meczu derbowym zawodników Orła Myślenice 4:1 (2:0). Na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu licznie zebrani kibice obejrzeli ciekawe widowisko, a bramki zdobywali dwie Michał Górecki oraz po jednej Dawid Kałat i Kacper Moskal dla Dalinu, a także Krzysztof Zając dla Orła.

Zapoczątkowane w 2010 roku noworoczne derby w Myślenicach odbywają się nieprzerwanie co roku 1 stycznia. Dalin wygrywając w bieżącym roku zrehabilitował się za ubiegłoroczną porażkę, która była tym samym pierwszym zwycięstwem Orła. W poprzednich spotkaniach sześciokrotnie wygrywał Dalin, a trzy razy mecz kończył się remisem.

Na pierwszego gola w 2019 roku kibice czekali do 14. minuty, kiedy to Karola Obłazę pokonał Michał Górecki z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą akcję Jakuba Góreckiego pewnym strzałem wykończył Dawid Kałat i było 2:0. Orzeł też miał swoje świetne okazje, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystali Krzysztof Zając i Mariusz Kasperek.

W drugiej połowie Orzeł strzelił gola kontaktowego za sprawą Krzysztofa Zająca i mecz nabrał rumieńców. Następnie dążąc do bramki wyrównującej strzelali jeszcze Mateusz Mistarz, Tomasz Marchiński, czy Krzysztof Zając, ale świetnie w bramce spisywał się Marek Szuba. Dalin za to był nadwyraz skuteczny, najpierw Marek Pajka poradził sobie co prawda ze strzałem Jakuba Góreckiego, ale w końcówce czwartoligowcy podwyższyli prowadzenie po drugim rzucie karnym Michała Góreckiego oraz trafieniu Kacpra Moskala na 4:1.

Spotkanie sędziowali Krzysztof Żurek, Krzysztof Cienkosz oraz Wojciech Bargieł z Kolegium Sędziów PPN Myślenice. Organizator imprezy – Urząd Miasta i Gminy Myślenice dla wszystkich licznie przybyłych kibiców oraz uczestników meczu zapewnił darmową grochówkę oraz grzaniec przygotowane przez strażaków z OSP Górne Przedmieście.

- Mieszkańcom Miasta i Gminy Myślenice życzę wszystkiego najlepszego w każdym dniu Nowego Roku, a zawodnikom obydwóch drużyn sukcesów w swoich rozgrywkach ligowych. Szczególnie Dalinowi życzę walki w czwartej lidze i awansu na wyższy stopień rozgrywkowy, a Orłowi jak najlepszych występów w lidze okręgowej i poprawienia swojej pozycji na wyższą – mówił przed meczem Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, który sprawował patronat nad tym wydarzeniem.