Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

piątek, 27 lipca 2018

Kulturalne Dni Myślenic 2018: Co przygotowali organizatorzy?

Kilkuletnią już tradycją stał się cykl piątkowych wydarzeń poprzedzających Myślenicki Festiwal Lata. Program tegorocznych Kulturalnych Dni Myślenic wpisuje się w tradycje spotkań z nie zawsze znaną twórczością myśleniczan.

Tym razem 27 lipca (piątek) Gmina Myślenice, Myślenickie Towarzystwo Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotowały wydarzenia, na które zapraszają myśleniczan.

Program tegorocznych Kulturalnych Dni Myślenic wpisuje się w tradycje spotkań z nie zawsze znaną twórczością myśleniczan.

ANNA BIELA 10 ZMYSŁ

O godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu zaplanowano spotkanie z artystką, która odwiedza swoje miasto rodzinne po ponad 30 latach nieobecności.

Urodzona w Myślenicach malarka i kuratorka nie stroni też od wypowiedzi w innych mediach, jak grafika, projektowanie graficzne, instalacja, graffiti i mural. Od lat prowadzi we Wrocławiu, w którym obecnie mieszka i tworzy autorski projekt artystyczny MADOA.

Spotkanie z autorką wystawy 10 ZMYSŁ będzie wejściem w jej poszukiwania w sferze nie tylko malarskiej, ale i filozoficznej, w której centrum będzie tożsamość.

Więcej informacji na stronach: www.mokis.myslenice.plfacebook.com

 

Koncert ROBERTA KASPRZYCKIEGO

 

Już o 19.00 rozpocznie się koncert Roberta Kasprzyckiego gwiazdy tegorocznych Kulturalnych Dni Myślenic. Poeta, muzyk, wokalista i kompozytor, który z Myślenicami związany jest od dzieciństwa wystąpi wraz ze swoim zespołem na plenerowej scenie w Parku Jordana.

W ofercie tegorocznych Kulturalnych Dni Myślenic nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, którzy w godzinach od 10.00 do 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej będą malowali polską flagę słuchając o Niepodległości.

Źródło: MOKiS, miasto-info.pl