Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 19 maja 2018

Noc Muzeów - "Na walizkach"

„Na walizkach” to hasło tegorocznej myślenickiej NOCY MUZEÓW. W sobotę 19 maja, już po raz dziewiąty Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na to europejskie wydarzenie kulturalne. A jest ono w tym roku wyjątkowe.

Spotkamy się z Państwem w budynku ,,Sokoła” przy ul. Jordana 3, gdzie zaprezentowany zostanie następujący program:

- 19.00 - otwarcie wystawy fotograficznej Michała Zięby połączone z prezentacją dotyczącą powstania albumu ,,SMAKI ZIEMI MYŚLENICKIEJ” wydanego w 2015 r. przez Stowarzyszenie LGD ,,Między Dalinem i Gościbią”.
- 20.00 - Koła Gospodyń Wiejskich uraczą przybyłych gości regionalnymi potrawami przygotowanymi jak zwykle od serca.
- 20.30 - wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ,,Elegia” z Rudnika ze swoim nowym repertuarem.
- 21.00 - zaprezentujemy Państwu w liczbach, obrazach i planach bieżącą działalność Muzeum Niepodległości, które ,,na walizkach” czeka na swoją nową siedzibę.

Każdy kto zechce być z nami nie wyjdzie z pustymi rękami. Dzięki Stowarzyszeniu LGD Między Dalinem i Gościbią, do rozdania mamy 200 egzemplarzy albumu ,,SMAKI ZIEMI MYŚLENICKIEJ” !!!

Noc Muzeów poprzedzi 18 maja Europejska Noc Galerii. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przewidział wydarzenia na cały piątkowy wieczór, a ekspozycje przygotowane na to wystawiennicze święto będą otwarte dla zwiedzających od godziny 18.00 do 24.00.