Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 23 maja 2018

MOKIS: trzy odsłony Nocy Galerii

Ogromnym sukcesem zakończyła się II Myślenicka Noc Galerii organizowana w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2018. Podczas dwóch wernisaży i jednego koncertu można było doświadczyć wspaniałych twórczych emocji.   

Do udziału w ekspozycjach organizatorzy zaprosili: Myślenickiego artystę Andrzeja Boryczkę, pedagogów i studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Koncert natomiast przygotowali: Konrad Cygal i Rasikamon Siyapong. 

- Bardzo się cieszę, że nasza propozycja spotkała się z takim zainteresowaniem. Staramy się bowiem tak projektować nasze wydarzenia, żeby odpowiadały na oczekiwania widzów. Po ostatnich wernisażach, spotkaniach czy koncertach widać, że kierunek jest dobry – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS. 

Myślenicka Noc Galerii w MOKiS odbyła się po raz drugi. Miała szczególne znaczenie, bowiem po prawie rocznej przerwie związanej z modernizacją Galerii Sztuki Współczesnej widzom zaprezentowano galerię po remoncie, który został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Ważnym aspektem wydarzenia jest prezentacja twórczości lokalnych artystów. Bez wątpienia zaliczają się do nich Andrzej Boryczko i Konrad Cygal, którzy zaskoczyli wielu odwiedzających tej nocy MOKiS. Malarstwo Boryczki, czy śpiew Cygala spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Aranżacja wystawy Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie i różnorodność materiałów: drewno, kamień, ceramika i metal, sprawiły że wystawa w sposób przekrojowy pokazuj możliwości jakie przed rzeźbiarzem stwarzają różne techniki.

Ekspozycje w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu można oglądać do końca czerwca 2018. Dla zainteresowanych osób czy instytucji istnieje możliwość oprowadzenia kuratorskiego z udziałem Natalii Nowackiej, głównego specjalisty ds. edukacji artystycznej i wystawiennictwa.

II Myślenicka Noc Galerii