Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 11 września 2018

Niezwykłe widowisko na Rynku

W sobotni wieczór 8 września myślenicki rynek wypełniły folkowe brzemienia oraz wielkoformatowe wizualizacje. Po raz pierwszy w Myślenicach na elewacji kamienicy Obońskich można było podziwiać projekcie łączące światło, obraz i dźwięk.

Prezentacja nawiązywała do wydarzeń związanych z wędrówką Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez Europę oraz do rozwijającego się kultu. Widzowie mogli zobaczyć m. in. postaci papieża Sykstusa V, papieża Jana Pawła II oraz hrabiego Koniecpolskiego, a także przenieść się na chwilę do urokliwej Wenecji. Pokazane zostało także wydarzenie z okresu I wojny światowej, które – dzięki interwencji Matki Boskiej Myślenickiej – nazwane zostało Cudem nad Rabą.

Projekcji towarzyszył koncert zespołów folklorystycznych i folkowych. Wystąpiły zespoły Rzoz, Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz InoRos. Zebranych powitała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Spotkanie prowadził Bartłomiej Koszarek.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014 -2020, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

fot. IDMJP2fot. IDMJP2fot. IDMJP2fot. IDMJP2fot. IDMJP2fot. IDMJP2fot. IDMJP2