Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

piątek, 30 października 2020

Być jak Ignacy Łukasiewicz – projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach przystąpiła do programu „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od lat wspiera działania propagujące naukę, edukację oraz historię. W związku z tym postanowiła połączyć swoje dwa zadania – pielęgnowania pamięci o wybitnych Polakach oraz popularyzacji nauki – w jednym projekcie. Fundacja chce w ten sposób wskrzesić pamięć o ludziach, których nazwiska zatarł czas, mimo że bez nich rzeczywistość wyglądałyby dzisiaj zupełnie inaczej.

Doskonałym przykładem takiej osoby jest patron Fundacji PGNiG – Ignacy Łukasiewicz – twórca podwalin przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ten sposób narodził się pomysł na program „Być jak Ignacy”.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach powstało koło naukowe pod kierownictwem Agnieszki Mieszczanek, w którym uczniowie biorą udział w badaniach naukowych i eksperymentach, mających na celu rozbudzenie w nich pasji do własnego rozwoju. Konkurs jest podzielony na cztery etapy, a dzieci zajmą się takimi tematami jak rodzaje i źródła energii, ekologia i zmiany klimatu, transport i miasta przyszłości oraz technologia przyszłości, internet i programowanie.

Program „Być jak Ignacy” zdobył aprobatę Ministerstwa Edukacji Narodowej i stacji TVP ABC, które objęły nad nim honorowy patronat.