LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Informacje

piątek, 13 kwietnia 2018

Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach – zapisy do 21 września!

W stu miastach na terenie całej Polski odbędzie się sto biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 11 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 również w Myślenicach wystartuje uliczny bieg pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów – zapraszamy do zapisów na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

- Zachęcam do zapisów na myślenicką edycję Narodowego Biegu Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu wspólnie w aktywny sposób uczcimy nasze narodowe święto, które w tym roku będzie mieć szczególny wydźwięk. Idea Narodowego Biegu Stulecia w dniu 11 listopada w całej Polsce bardzo nam się spodobała i wpisaliśmy tę imprezę również w kalendarz myślenickich imprez niepodległościowych. W tym biegu przeprowadzimy profesjonalny pomiar czasu na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a wszystkie wyniki wpisane zostaną do narodowej bazy biegu – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, który patronuje temu wydarzeniu.

Do wielu uroczystości i wydarzeń jakie będą organizowane w 2018 roku w całym kraju z okazji świętowania jubileuszowego roku odzyskania niepodległości, włączone zostało sto biegów zainicjowane przez Polską Agencję Prasową przy współudziale Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Związku Alpinizmu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- 11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu - z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży oraz z troski o dobro, trwałość i obronność państwa - mówi Janusz Kalinowski, koordynator ogólnopolskiego projektu Narodowy Bieg Stulecia.

- W listopadzie 2015 roku, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego zainaugurował w Warszawie trzyletni program "Moja droga do 100-lecia niepodległości od Bałtyku do Tatr". Mamy nadzieję, że każdy wytyczy sobie swoją drogę, a wszyscy spotkamy się na "szczycie Everestu" 11 listopada 2018 roku o godz. 11:11, kiedy to nastąpi start do 100 biegów w 100 miastach – dodał Kalinowski.

Start i meta biegu znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach. Również w hali znajdować się będzie biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla wszystkich zawodników.

- Organizatorzy szacują, że w całej Polsce w tym biegu może wystartować nawet sto tysięcy uczestników. Wszyscy pobiegną w biało-czerwonych koszulkach, które każdy otrzyma wraz z pakietem startowym. Trasa będzie atestowana, a przeprowadzimy także profesjonalny pomiar czasu. Dla najlepszych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet przewidujemy puchary ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego, natomiast każdy niezależnie od wyniku otrzyma medal, dyplom oraz niepodległościowe gadżety – wyjaśnia Marek Pajka, koordynator myślenickiej edycji narodowego biegu.

- Zapisy trwać będą do21 września 2018 roku, natomiast w związku z tym, że przez okres wakacyjny zamawiane będą koszulki oraz jednakowe gadżety dla biegaczy z całej Polski, to zachęcamy do rejestracji do 22 czerwca 2018, gdyż pakiety startowe do tego dnia będą tańsze. Prosimy zatem o szybką deklarację i zapisy na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl. Po tym terminie nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników. Jestem przekonany, że to będzie biegowe święto w Myślenicach i tym samym wspólnie będziemy mogli sportowym akcentem uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości – dodał Marek Pajka.

Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „od Bałtyku do Tatr” - Myślenice

Data: 11.11.2018
Godzina: 11:11
Miejsce: Myślenice, start – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu

Zapisy do 21.09.2018 na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Pakiety startowe do 22 czerwca 2018:

Pakiet startowy podstawowy: 40 zł – koszulka techniczna, worek plecakowy, gadżety Miasta i Gminy Myślenice, medal oraz dyplom
Pakiet startowy ekstra: 55 zł – zestaw pakietu podstawowego oraz zimowa czapka z logiem

Pakiety startowe od 23 czerwca do 21 września 2018:

Pakiet startowy podstawowy: 50 zł – koszulka techniczna, worek plecakowy, gadżety Miasta i Gminy Myślenice, medal oraz dyplom
Pakiet startowy ekstra: 65 zł – zestaw pakietu podstawowego oraz zimowa czapka z logiem

 

Wizualizacja medali i koszulek biegowych

Przód koszulki biegowejTył koszulki biegowej - w konturach Polski wymienione są wszystkie miasta organizatorzyMedale Narodowego Biegu StuleciaWorek dostaje każdy uczestnik w pakiecie wraz z dyplomem, medalem i koszulką, natomiast czapka dostępna w pakiecie ekstra.