LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Inicjatywa Lokalna

czwartek, 25 sierpnia 2022

Dzieje się w Drogini – Inicjatywa Lokalna we współpracy z CUS-em

Centrum Usług Społecznych i Centrum Aktywności Lokalnej mogą dopisać do swojej listy kolejne zrealizowane i zarazem udane, rodzinne wydarzenie jakim był Piknik z okazji Zakończenia Lata w Drogini.

Wydarzenie nie byłoby możliwe na taką skalę, gdyby nie aktywne zaangażowanie się lokalnych partnerów i współorganizatorów tego wydarzenia: OSP Droginia,  Stowarzyszenie Droginia dla pokoleń, Stowarzyszenie "W lepsze jutro". Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu Gminy Myślenice ze środków programu Inicjatywa Lokalna.

Podczas pikniku, OSP Droginia prowadziło promocję gry planszowej #StrażakiemByć realizowanej właśnie w ramach projektu Inicjatywa Lokalna 2022r. , przeznaczonej dla dzieci jak i dorosłych, przybliżająca graczom sytuacje z jakimi może zmierzyć się Strażak Ochotnik. Była ona główną nagrodą w edukacyjnym konkursie o tematyce strażackiej.

- To właśnie Druhom jak i Druhnom OSP Droginia dziękujemy za udzielenie terenu wokół strażnicy, zabezpieczenie wydarzenia oraz obsługę stanowiska gastronomicznego z kiełbaskami. Stowarzyszeniu „W lepsze jutro" dziękujemy za przygotowanie poczęstunku dla mieszkańców w postaci waty cukrowej oraz popcornu, a także pysznej lemoniady. Podziękowanie kierujemy również dla Firmy Zamki Dmuchane JumpStef  za bezpłatne udostępnienia dmuchańca dla dzieci. Panu Tomaszowi Lichoniowi za przeprowadzenie zawodów sportowych oraz wszystkim zaangażowanym wolontariuszom – mówią animatorki z Centrum Aktywności Lokalnej.

Podczas pikniku odbyło się również podsumowanie projektu „Ja i Moje Emocje”, który powstał we współpracy z Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach oraz Stowarzyszeniu Droginia dla pokoleń, padły słowa podziękowania oraz zostały wręczone upominki  dla dzieci i młodzieży w postaci dziennika praktykowania wdzięczności – „Wdzięcznopisu”  oraz voucherów do wykorzystania u lokalnego przedsiębiorcy. 

Serdecznie dziękujmy za owocną współpracę i do zobaczenia podczas kolejnych aktywności oraz działań na rzecz społeczności lokalnej.