LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Kultura

poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kwietniowe wydarzenia online!

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miasto i Gmina Myślenice zapraszają na 17. edycję Szkolnych Konfrontacji Muzycznych. Ze względu na panującą pandemię konfrontacje odbędą się w formie online.

Pragniemy, aby młodzi miłośnicy muzyki przyłączyli się do naszego wydarzenia.  Wspólnie możemy stworzyć wspaniałą galerię talentów i pasji. Zapraszamy do prezentacji dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Konkurs ma formułę otwartą, dlatego czekamy na zgłoszenia nie tylko z terenu Gminy Myślenice. Szukajcie polskich piosenek, nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Niech Wasze domy staną się wspaniałą muzyczną sceną.

UWAGA!!!
Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. W tym celu należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny pod poniższym adresem:

Do udziału w konkursie zostaną zakwalifikowane osoby, które wyślą zarówno formularz zgłoszeniowy jak i nagranie swojego występu.

Termin wysłania formularza mija  19 kwietnia 2020 r. o godz. 20.00. Uczestnicy mogą wysyłać wyłącznie jedno zgłoszenie piosenki wykonanej w języku polskim.

W Szkolnych Konfrontacjach Muzycznych online czekamy na nagrania wokalne solistów.  Utwory mogą być wykonane z podkładem muzycznym, akompaniamentem własnym lub a’capella. Rejestracja powinna być wykonana z jednego ujęcia, poziomo, tak, by było widać całą sylwetkę występującej osoby. Można użyć mikrofonu. Plik nie powinien być montowany czy udoskonalany po nagraniu.  Nagrania filmowe należy umieścić w serwisie www.youtube.pl, jako nagranie niepubliczne, następnie link do nagrania przesłać do organizatorów Konfrontacji do 20 kwietnia 2020 do godz. 16:00. na adres: domkultury.glogoczow@gmail.com 

Tytuł nagrania powinien być opatrzony wpisem o następującej treści: Szkolne Konfrontacje Muzyczne 2021, imię i nazwisko uczestnika/uczestników/wiek, kategoria

Prosimy nie wysyłać nagrań w formie załącznika do wiadomości e-mail.

W pierwszym etapie oceny nadesłane nagrania poddane będą werdyktowi  profesjonalnego jury

w następujących kategoriach:

- kategoria A: klasy I-III szkoła podstawowa
- kategoria B: klasy IV-VI szkoła podstawowa
- kategoria C: klasy VII – VIII  szkoła podstawowa

- kategoria D: klasy I-IV szkoła ponadpodstawowa

Ocenie komisji podlegać będą: interpretacja utworu, wrażliwość muzyczna, pomysłowość prezentacji, ekspresja wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne.  W każdej z kategorii przewiduje się wyłonienie co najmniej trzech laureatów. Decyzje komisji są nieodwołalne.

W drugim etapie oceny, nagrania wszystkich laureatów zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, a następnie internauci spośród nich będą mogli przyznać nagrodę publiczności.

Każdy z internautów może oddać wyłącznie jeden głos. Za ważny głos uznaje się komentarz o treści TAK pod wybranym nagraniem. Warunkiem udziału w głosowaniu jest polubienie profilu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na facebooku: https://www.facebook.com/mokismyslenice/. Głosowanie rozpocznie się 24 kwietnia i potrwa do 25  kwietnia do godz. 22.00.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz głosowania publiczności nastapi w formie filmu – koncertu         2 maja 2021 o godz. 16.00 na facebooku MOKiS oraz WDK Głogoczów.

Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe w sposób zgodny z zaleceniami sanitarnymi w MOKiS lub pocztą.

Wydarzenie na facebooku https://www.facebook.com/events/2928678310786644

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Grażyna Kosiba, tel. 500693675, domkultury.glogoczow@gmail.com


Szczepionka na Covid-19: fakty i mity. Ile potrwa pandemia? Odpowie dr Marcin Zawrotniak #ZaBurtąPytań

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kolejną w tym roku debatę z cyklu #ZaBurtąPytań. Gościem Adriana Burtana będzie dr Marcin Zawrotniak - doktor nauk biologicznych, biofizyk i ratownik medyczny. Myśleniczanin.

Temat szczepionek wzbudza liczne dyskusje i nie jest pozbawiony kontrowersji. Wokół szczepionek na Covid-19 powstaje wiele fake newsów, a Internet oblegają zdjęcia i historie pacjentów z rzekomymi powikłaniami poszczepiennymi. Jaka jest prawda?

Jak długo przyjdzie nam jeszcze żyć w pandemicznej rzeczywistości? Ilu ludzi musi się zaszczepić, by zakończyć trwającą od ponad roku pandemię?

Na te pytania spróbuje odpowiedzieć dr Marcin Zawrotniak z Myślenic, doktor nauk biologicznych (ze specjalnością biochemia), biofizyk, ratownik medyczny. Adiunkt w Zakładzie Biochemii Porównawczej i Bioanalityki na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Od 10 lat jego tematyka badawcza skupia się na zagadnieniach na pograniczu immunologii i mikrobiologii.

Dyskusja odbędzie się za pośrednictwem kanału YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, pod linkiem: https://youtu.be/z3Mkek8d9yc . Weź udział i przygotuj pytania do gościa!

#ZaBurtąPytań to cykl społeczno-kulturalnych spotkań w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu prowadzonych przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne, o których na co dzień dyskutujemy nie tylko przy rodzinnym obiedzie.