Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

wtorek, 07 maja 2019

Debata - Myślenicki dialog - razem przeciw hejtowi

We wtorek 7 maja 2019 r. o godz. 10:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, rozpocznie się debata z udziałem młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Myślenice. Tym razem to młodzież będzie pytała ekspertów – jak sobie radzić z hejtem mową nienawiści, idącej w ślad za nią agresji, wrogości, cyberprzemocy czy szkolnego prześladowania.

Debata ma być wzajemną edukacją, gdzie młodzież szkolna będzie rozmawiać z dorosłymi o problemach, które rozbijają nasze więzi społeczne, zmieniają nasze zachowanie, powodują strach i często psują relacje między ludźmi. Prawo jest ważnym regulatorem życia społecznego ale równie ważne są działania na innych poziomach np. na poziomie edukacji i profilaktyki również tej poza murami szkoły. Dlatego zaprosiliśmy do udziału w debacie nie tylko prawnika, policjantów, przedstawicieli ze świata kultury, sportu, pedagogiki, psychologii ale również rapera, działacza społecznego założyciela Fundacji Drużyny Mistrzów. Liderem Fundacji Drużyny Mistrzów jest Pan Roman Boski prowadzący warsztaty polegające na promocji poprzez muzykę hiphop pozytywnych postaw rozwoju poprzez sport i pasję oraz przeciwdziałaniu wszelakim uzależnieniom na które narażeni są młodzi ludzie.

- Mamy taką nadzieję, że ta debata mobilizująco wpłynie na naszą młodzież i pobudzi nasze społeczeństwo do sprzeciwienia się hejtowi. Będzie to również dobra okazja do zastanawiania się i spowodowania, aby w przyszłości rezygnować z używania języka pogardy, szydzenia na rzecz języka, w którym jest miejsce na szacunek dla drugiego człowieka, bez epitetów i wulgaryzmów. RAZEM PRZECIW HEJTOWI - DAJMY MŁODYM SIŁĘ – przekonuje Tomasz Burkat, komendant myślenickiej Straży Miejskiej.