Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

środa, 16 stycznia 2019

Konkurs szopek w Łękach rozstrzygnięty

Już po raz piąty w Świetlicy Wiejskiej Łękach odbył się konkurs Bożonarodzeniowy, w którym wybrano najpiękniejsze szopki i gwiazdy kolędnicze.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy przestrzennej z dowolnych materiałów. W świątecznej rywalizacji wzięło udział 25 szopek oraz 5 gwiazd. Jury nie miało łatwego zadania bowiem wszystkie prace wykonano z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. I miejsce i nagrodę publiczności zdobyła szopka Oli i Adasia Jabłońskich, II miejsce zajął Piotr Wieczorek, III - Magdalena i Dariusz Braś. W kategorii gwiazda kolędnicza I miejsce otrzymała praca Pani Grażyny Żak, II - Piotra Stasiaka, a III miejcie zajęła gwiazda Pana Krzysztofa Stasiaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wieczorowi towarzyszył występ zespołu „Mali Krzczonowianie” i wspólne kolędowanie .

- To piękna tradycja – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, który był również jednym z Jurorów konkursu. - Cieszę się, że w konkursie bierze udział tak wiele osób zarówno starszych jak i młodszych. Tego typu wydarzenia przyczyniają się do integracji mieszkańców oraz podtrzymywaniu wspólnych tradycji, dlatego serdecznie dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom za tak duże zaangażowanie - dodaje burmistrz.

Patronat honorowy nad V konkursem Bożonarodzeniowym objęli Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oraz Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal.

Organizatorzy: Radny Stanisław Topa, Sołtys wsi Łęki Dorota Wieczorek, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „My Łęczanie”.

Skład Jury: Marta Młynarczyk, Małgorzata Podmokła, Magdalena Chlebda, Jarosław Szlachetka

Tym którzy włączyli się w organizację tak wspaniałego wieczoru składamy wyrazy uznania,
uczestnikom konkursu gratulujemy, a przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie „My Łęczanie”

 

Konkurs Bożonarodzeniowy w ŁękachKonkurs Bożonarodzeniowy w ŁękachKonkurs Bożonarodzeniowy w ŁękachI miejsce w kat. gwiazda kolędniczaI miejsce w kat. szopka