Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Świąteczna atmosfera na myślenickim Rynku

W niedzielę myślenicki rynek po raz kolejny ogarnęła świąteczna gorączka. Wszystko to nie tylko za sprawą prawdziwie zimowej aury jaką mamy od kilku dni, ale także dzięki kolejnej już edycji Pikniku Bożonarodzeniowego, który jak zawsze przyciągnął tłumy gości.

Jak co roku Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy przygotowały kiermasz potraw świątecznych. Na myśleniczan czekało mnóstwo smakołyków a wśród nich: barszcz czerwony, chleb wiejski ze smalcem, śledzie w śmietanie, pierogi z różnym nadzieniem, aromatyczny grzaniec, swojskie wędliny czy też wiele rodzajów ciast. Na miejscu można było niemal wszystkiego posmakować lub też nabyć produkty na zbliżające się święta.

W namiocie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu prowadzone były warsztaty, na których najmłodsi mogli nauczyć się sposobów tworzenia ozdób w postaci choinek i prezentów choinkowych.

Piknik bożonarodzeniowy nie mógł się obyć bez wizyty św. Mikołaja, który czekał na wszystkie dzieci (i nie tylko) w swojej przystani przygotowanej przez Centrum Aktywnego Rozwoju „Frajda”. Każdy z chętnych czekających w długiej kolejce mógł liczyć na drobny upominek oraz wspólne zdjęcie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami. Dodatkowo przygotowano także konkursy z upominkami i stoisko z malowaniem twarzy.

Podczas Pikniku prowadzona była także zbiórka dla Grzegorza Proszkowca – Myśleniczanina, który na początku tego roku uległ poważnemu wypadkowi i od tego czasu przebywa w śpiączce. W sumie zebrano ponad 6 tysięcy złotych.


fot. Gazeta Myślenicka