Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Multimedia

wtorek, 16 kwietnia 2019

Wielkanocny piknik z Myślenickim Konkursem Palm

Już po raz kolejny mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice spotkali się na Wielkanocnym Konkursie Palm. To już tradycja w naszym mieście, która z roku na rok wzbudza co raz większe zainteresowanie. Pomysłodawcą konkursu jest Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział w Myślenicach, a imprezę od samego początku wspiera Gmina Myślenice. Od dwóch lat organizatorem jest także Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Wielkanocne palmy oceniane były w trzech kategoriach: najwyższa, tradycyjna i oryginalna. Jury w składzie: Natalia Nowacka, Lucyna Gowin, Krystyna Pędzisz, Karolina Druzgała-Pawlak, Piotr Szewczyk, Jan Burkat oraz ks. Zdzisław Balon ocenili w sumie kilkadziesiąt zgłoszonych do konkursu palm.

- Wybór nigdy nie jest łatwy. Każdy w swoją palmę wkłada dużo pracy i serca, ale naszym zadaniem jest wybór tych najpiękniejszych. W przypadku palm tradycyjnych, które miałem przyjemność oceniać sprawa jest prosta. Liczy się przede wszystkim ich tradycyjność oraz dobór wyłącznie naturalnych ozdób – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Konkurs miał charakter otwarty. Do oceny mógł przystąpić każdy, kto wyraził taką wolę. Uczestnicy mogli wziąć wcześniej udział w warsztatach plam wielkanocnych, których gospodarzem był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Krakowska Kongregacja Kupiecka odział w Myślenicach, Miasto i Gmina Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Patronat nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Myślenie Pan Jarosław Szlachetka. Konkursowi towarzyszył kiermasz wielkanocnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń z terenu Gminy Myślenice.

Wyniki konkursu:

w kategorii palma tradycyjna: I miesjce – Natalia i Patrcyja Swałtek, II miejsce – Grupa Podróże z książką, III miejsce – Stowarzyszenie My Łęczanie;
w kategorii palma oryginalna: I miejsce – Myślenicki Uniwersytet III Wieku, II miejsce – Myślenicki Klub Seniora,  III miejsce – Amelka Wojtan;
w kategorii najwyższa palma – I miejsce – Bartek Kuczaj i Maksymilian Piętka – palma w wysokości 18, 20 m; II miejsce – Rodzina Malczewskich – palma w wysokości 17, 10 m;  III miejsce – Kacper Gorączko i Bartosz Pulchny – palma w wysokości 14, 60 m.
Nagrodę Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki w Wielkanocnym Konkursie Palm 2019 otrzymali Barbara i Andrzej Bylica oraz Katarzyna i Paweł Martyka

fot. Michał Turczyk (turczyki.pl)