LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 11 listopada 2020

Myślenickie obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2020 roku obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości patriotyczne miały w tym roku charakter inny niż zazwyczaj z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z innymi samorządowcami wziął udział w patriotycznej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, a następnie odbył się uroczysty apel wraz ze złożeniem wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na myślenickim Rynku. Kwiaty złożono także na Kopcu Józefa Piłsudskiego w Osieczanach.

W ramach uroczystości patriotycznych z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości myśleniczanie mogli wziąć udział w biegu na 10 kilometrów, który należało przebiec we własnym zakresie, a wynik przesłać do wirtualnej rywalizacji, a na myślenickiej Strzelnicy Sportowej odbyły się zawody strzeleckie.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w trybie on-line zorganizował widowisko patriotyczne pod tytułem "Wolność pisana talentem", w którym udział wzięli artyści profesjonalni i amatorzy związani z Myślenicami. O program artystyczny zadbali: myślenicki kameralny Chór Hura pod dyrekcją Magdaleny Starzec, Amatorski Teatr im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły, Salon Poezji MOKiS, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka pod kierownictwem artystycznym Karoliny Druzgały - Pawlak.

11 listopada ogłoszono także wyniki Przeglądu Pieśni Patriotycznej organizowanej przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu:

Nagroda Burmistrza   -  Zuzanna Pokój
Nagroda Publiczności - duet: Izabela Bałucka i Dominika Węgrecka

Kategoria A
I nagroda: Zofia Sędzikowska
II nagroda: Jagoda Prokop
III nagroda: Aleksandra Karweta 

Kategoria B
I nagroda: Zuzanna Pokój
II nagroda ex aequo: Julia Pitala i Jakub Młynarz

Kategoria C
I nagroda: Aleksandra Juchniewicz
II nagroda: Martyna Główka
III nagroda: Lena Sikora

Kategoria D
I nagroda duet: Izabela Bałucka i Dominika Węgrecka
II nagroda duet: Magdalena i Małgorzata Piwowarczyk
III nagroda duet: Natalia Horab i Natalia Porczyk