Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Oświata

środa, 22 listopada 2017

Nasze Muzeum - Nasza Niepodległość

Muzeum Niepodległości w Myślenicach tylko do 30 listopada zaprasza do obejrzenia efektów dwumiesięcznej akcji społecznej pod nazwą „Nasze Muzeum – Nasza Niepodległość”, w ramach której mieszkańcy zaangażowali się w zbiórkę przedmiotów muzealnych.

Przychodzili do nas ludzie, którzy decydowali się przekazać nam przedmioty o nieprawdopodobnym ładunku emocjonalnym. Każdy kto przychodził do muzeum, biorąc udział w akcji przyczynił się do budowy naszego unikatowego zbioru – to będzie muzeum o nas i dla nas” - mówił pełniący obowiązki dyrektora Paweł Lemaniak zaznaczając, że akcja zbierania przedmiotów nadal trwa i każdy może wziąć udział w powiększeniu zbiorów myślenickiego Muzeum Niepodległości.

Tylko do końca listopada w obecnej siedzibie muzeum w Domu Greckim przy ulicy Sobieskiego odbywać się będą lekcje dla dzieci i młodzieży, a od grudnia zostanie ono zamknięte dla zwiedzających, by przeprowadzić szczegółową inwentaryzację eksponatów. Jest to zatem ostatnia szansa na obejrzenie i poznanie historii nowych zbiorów.

To będzie Nasze Muzeum, o Nas i dla Nas - obszerna relacja Piotra Jagniewskiego (Gazeta Myślenicka)