LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 19 lipca 2021

Powódź w Gminie Myślenice

Tuż po porannej konferencji w ramach Sztabu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wojewody Łukasza Kmity, samorząd oraz zastępy strażaków przystąpiły do błyskawicznego usuwania szkód oraz działań prewencyjnych.Należy wiedzieć, że w związku z podjętymi działaniami najbardziej poszkodowani mieszkańcy oraz domy nieobjęte ubezpieczeniem otrzymają pierwsze podstawowe odszkodowanie oraz stosowną pomoc w tym samym dniu w wysokości 6 000 zł.

Do dyspozycji poszkodowanych oddano możliwie największe kontenery, przygotowaliśmy również posiłki oraz osuszacze powietrza, które Jnadal pracują... W usuwaniu szkód pomagalinam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.Ponadto informujemy, że Osoby, które poniosły straty w wyniku ulewnych deszczy mogą zgłaszać się o pomoc do Centrum Usług Społecznych w Myślenicach pod numerem telefonu 519541549, który działa całodobowo do odwołania.
W wyniku powodzi najbardziej ucierpiała gmina Myślenice - przede wszystkim takie miejscowości jak Głogoczów oraz Krzyszkowice. Zastępczy punkt poboru wody - Myślenice ul. Piłsudskiego 47Do wszystkich zadysponowanych zespołów straży dołączyły również jednostki z OSP Kraków, Dobczyce, Raciechowice, Świątniki Górne czy Siepraw. Motopompy pracowały nieustannie, zamknięto kilka odcinków dróg.

Jak widać na załączonych zdjęciach nurt zbierał wszystkie napotkane "przeszkody", a w domostwach poziom wód niejednokrotnie sięgał pierwszego piętra.Należy zachować szczególną ostrożność, opinie ekspertów w czasie SZK były jednoznaczne - "Niestety musimy być przygotowani na podobne warunki pogodowe, jak zeszłej nocy" Oględzin miejsc dotkniętych katastrofą dokonali: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Wiceburmistrz Mateusz Suder, Sekretarz UMiG Robert Pitala, Poseł na Sejm Władysław Kurowski, Prezes Wodociągów Myślenice Katarzyna Burda oraz liczni pracownicy Urzędu Miasto i Gmina Myślenice
 

Gmina Myślenice w związku z powodzią uruchomiła dodatkowo numery telefonów na które mieszkańcy mogą zgłaszać sprawy związane z uszkodzeniami budynków mieszkalnych, w sprawie podstawienia kontenera, czy też zamówienia osuszacza, jak również uszkodzenia dróg dojazdowych do posesji.

12 372-09-30,

12 372-09-31,

691-832-227,

12 639-23-75,

12 639-23-00

Kontakt w godzinach 7:30 do 18:00
W sprawach związanych z wypompowywaniem wody z budynków należy kontaktować się pod numerem 112 z PSP Myślenice lub lokalną OSP.