Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 10 października 2019

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z seniorami w MOKiS

W środę Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki spotkał się z seniorami w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Tematem spotkania była m.in. odpowiedzialna polityka senioralna. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 seniorów.

Na samym początku spotkania głos zabrał burmistrz Jarosław Szlachetka, który powitał zaproszonego gościa.

Panie Premierze, bardzo serdecznie witamy ponownie w Myślenicach. Cieszymy się, że pomimo napiętego kalendarza zechciał Pan w ten wieczór odwiedzić Myślenice - powiedział Jarosław Szlachetki, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Następnie przekazał głos Premierowi RP.  

Zależy nam, by jesień życia była jak polska złota jesień – wielobarwna i bez kłopotów. (...) Chciałbym docenić polską tradycję, kulturę i wszystkie osoby starsze. Bez Was nie byłoby dzisiejszej Polski, a w latach transformacji seniorzy byli bardzo poszkodowani – powiedział w czasie spotkania Mateusz Morawiecki.

Premier mówił także o zwiększeniu nakładów na domy seniora oraz o finansowaniu innych programów przeznaczonych dla seniorów.

Inwestujemy trzy razy więcej środków, niż 4 - 5 lat temu w domy seniora. To jest miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas, gdzie można zapoznać się z innymi. (...) Znaczna część tych środków, które odzyskaliśmy od mafii VAT-owskich przekazaliśmy i na Emeryturę+ i na 75+ właśnie, na domy seniora, na różne programy dla osób starszych i chcemy to kontynuować – podkreślił w swoim wystąpieniu Mateusz Morawiecki.

Następnie mikrofon został przekazany seniorom, którzy rozmawiali z Premierem o wymiarze finansowym świadczeń, czy też dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami.

Na samym początku uroczystości minutą ciszy upamiętniono zamarłego wczoraj byłego ministra środowiska profesora Jana Szyszko oraz marszałka seniora Kornela Morawieckiego, którego pogrzeb odbył się kilka dni temu.

W spotkaniu wzięli także udział: wojewoda Piotr Ćwik, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Rafał Bochenek, wiceburmistrz Mateusz Suder, sekretarz Gminy Robert Pitala, oraz radny powiatowy Władysław Kurowski.