Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

piątek, 24 maja 2019

Akademie Klasy Ekstra znów w Myślenicach

Wisła Kraków wspólnie z Fundacją Ekstraklasy oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki po raz kolejny na boisku ze sztuczną nawierzchnią spółki Sport Myślenice zorganizowała zawody dla dzieci w ramach projektu Akademie Klasy Ekstra.

Liczne atrakcje dla dzieci przygotowywane przez Ekstraklasę podobnie jak przed rokiem zjechały do Myślenic, chociaż planowane były na obiektach w Zabierzowie. Obfite opady deszczu spowodowały jednak, że to wydarzenie zostało przeniesione do Myślenic i tym bardziej cieszy, że nasze boiska spełniają wszelkie wymogi i najlepsze kluby w Polsce są zainteresowane organizacją swoich wydarzeń, korzystając z obiektów Sport Myślenice.

- Myślenice są dla Wisły Kraków drugim domem i cieszymy się z przychylności pana burmistrza Jarosława Szlachetki oraz prezesa spółki Sport Myślenice Michała Funka, że mogliśmy po raz kolejny skorzystać z tych obiektów – mówił Rafał Wisłocki, prezes Wisły Kraków SA. – Życzę wszystkim uczestnikom, aby właśnie przez takie rozgrywki rozwijali swoje piłkarskie umiejętności i kiedyś trafili na stadiony Ekstraklasy. Niedawno to właśnie tutaj uczestniczyli Daniel Hoyo-Kowalski, czy Olek Buksa w Akademiach Klasy Ekstra, a dziś mają za sobą kilka występów w pierwszej drużynie Wisły Kraków. Z całego serca Wam życzę tego samego – dodał prezes Wisły Kraków.

W uroczystym otwarciu Akademii Klasy Ekstra wzięli udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a także prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek. Po ceremonii otwarcia i krótkiej rozgrzewce zawodnicy udali się na boisko, gdzie zaplanowano turnieje dla zawodników do lat 9 oraz do lat 11, a równocześnie trwała strefa animacji dla sześciolatków.