Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 01 kwietnia 2019

„Bezpieczna Kobieta” – zakończenie kursu samoobrony kobiet

W życiu nie ma "stop klatki" dlatego koniecznością staje się posiadanie świadomości zagrożeń i umiejętność zachowania się w sytuacji napaści – przez kilka dni Straż Miejska korzystając z myślenickich obiektów przeprowadziła darmowy kurs samoobrony dla kobiet.

Straż Miejska przy współpracy instruktorów z myślenickich klubów przeprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna kobieta”. Te darmowe szkolenia, corocznie cieszą się dużą popularnością wśród kobiet z naszego regionu. Zwiększają one poczucia ich bezpieczeństwa, pozwalają zdobyć wiedzę pomocną w przewidywaniu niebezpieczeństw i rozwinąć umiejętności stosowania odpowiednich działań zapobiegawczych. W trakcie trzydniowych zajęć kursantki doskonaliły umiejętności, jak szybko reagować i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, a w tym aktywować wrażliwe punkty na ciele człowieka.

W VIII edycji wzięło udział 40 pań w różnym wieku, które po raz kolejny potwierdziły jak silne są kobiety. Każda z nich na koniec otrzymała pamiątkowy medal i certyfikat ukończenia kursu.

- Po kolejnej edycji „Bezpiecznej kobiety” nie ma żadnych wątpliwości, że jest to bardzo pożyteczny i udany projekt, w którego przebieg udało się zaangażować dotychczas blisko 250, śmiało dziś tak można powiedzieć kreatywnych i nowoczesnych kobiet. Płeć nie jest żadnym ograniczeniem i nie może być powodem dyskryminacji. Pomimo mniejszej siły fizycznej i masy mięśniowej panie doskonale sobie radziły w trakcie wykonywania technik samoobrony nadrabiając szybkością, zwinnością, a przede wszystkim wykorzystując zaskoczenie. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim kursantką za liczy i aktywny udział, za wielkie zaangażowanie, za wspaniałą atmosferę, za entuzjazm, za ciepłe przyjęcie, za cudowną atmosferę i za poczucie, że to co zrobimy było i jest dla Was ważne - mówi Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej.