Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

sobota, 04 maja 2019

Garmin Ultra Race po raz pierwszy w Beskidach!

Garmin Ultra Race od kilku lat staje się coraz jaśniejszym punktem na polskiej mapie biegów górskich ultra. W tym roku pierwszy etap cyklu odbędzie się w Myślenicach!

To już 4 maja Myślenice po raz pierwszy staną się areną zmagań amatorów górskiej rywalizacji w ramach cyklu Garmin Ultra Race. Po sukcesach radkowskiej edycji, w zeszłym roku do serii dołączył Gdańsk, a teraz nadszedł czas na kolejną odsłonę imprezy. 

- Miasto i Gmina Myślenice jako gospodarz zawodów i współorganizator imprezy serdecznie zaprasza biegaczy z całej Polski do zapisów na zawody Garmin Ultra Race w naszych malowniczych górskich terenach. To na pewno ciekawa i atrakcyjna alternatywa na aktywne spędzenie majówki, a w Myślenicach każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Majówka to nie tylko czas wypoczynku, ale także czas, kiedy wiosna przychodzi na dobre i czuć jej powiew. Termin zatem wydaje się być idealny do spędzenia weekendu w Beskidach i wystartowania w inauguracyjnym etapie Garmin Ultra Race 2019. Na zawodników, którzy wybiorą beskidzkie trasy czekają cztery dystanse – 80 km (+3070 m/-3070 m), 51 km (+2070 m/-2070 m), 27 km (+1160 m/-1160 m) i 13 km (+460 m/-460 m). Trasy dwóch najdłuższych wiodą malowniczymi ścieżkami Beskidu Makowskiego i Beskidu Wyspowego. Przewyższenia i walory techniczne sprawią, że myślenicka impreza będzie z pewnością najbardziej wymagającym etapem tegorocznego GUR-a.

Zawodnicy na najdłuższych dystansach pokonają kolejno, między innymi szczyt Łysina - 891 m n.p.m. (najwyżej położony punkt na trasie), szczyt Pękalówka (838 m n.p.m.) i Koskową Górę (866 m n.p.m.). Jednak wszystkie dystanse dadzą biegaczom w kość i z pewnością pozwolą również przeżyć niesamowitą biegową przygodę w pięknych okolicznościach przyrody.

Kolejne dwie lokalizacje Garmin Ultra Race 2019, czyli Radków w Górach Stołowych (13-15 września) oraz Gdańsk (7 grudnia) do łatwych nie należą, ale to właśnie trasy poprowadzone w Beskidach sprawią biegaczom najwięcej trudności. 2019 rok to kolejny rozdział w historii Garmin Ultra Race. Dołączenie Myślenic do grona miast gospodarzy zawodów doprowadziło do stworzenia ogólnopolskiego cyklu biegów ultra.

Zapisy na wszystkie etapy i dystanse Garmin Ultra Race 2019 cały czas trwają na oficjalnej stronie imprezy www.ultrarace.pl

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku - Garmin Ultra Race Myślenice 2019