Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

środa, 16 września 2020

Małopolski Wyścig Górski – w piątek utrudnienia w ruchu samochodowym

Ponad 130 kolarzy z 22 drużyn będzie przez cztery wrześniowe dni wylewać z siebie siódme poty podczas 58. edycji prestiżowego Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Od 17 do 20 września zawodnicy pokonają najtrudniejsze podjazdy w naszym regionie, a w piątek 18 września MWG finiszował będzie na górze Chełm w Myślenicach. Peleton przejedzie przez kilka miejscowości w Gminie Myślenice.

Czasowe utrudnienia w ruchu samochodowym
Po czwartkowym prologu w Krakowie, w piątek 18 września kolarski peleton wyruszy z Wieliczki na 120-kilometrową trasę z metą w Myślenicach. Start w Wieliczce odbędzie się o 13:45, natomiast czasowe utrudnienia w ruchu samochodowym w Gminie Myślenice wystąpią od godziny 16:20 w Trzemeśni, Bulinie, Osieczanach, a następnie w obrębie ulicy Zdrojowej od strony Osieczan do ulicy Leśnej prowadzącej na górę Chełm. Utrudnienia dotyczyć będą też ulicy Górnej oraz okolic Zarabia - potrwają do godziny 16:50. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających przejazd Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Małopolski Wyścig w jesiennych barwach

Kolarstwo to taka piękna dyscyplina sportu, w której liczy się wytrzymałość, cierpliwość oraz konsekwencja. Udowodnili to organizatorzy MWG, czyli Małopolski Związek Kolarski i dyrektor sportowy Marek Kosicki. Przesunęli termin wyścigu z wiosny na jesień, zadbali o najwyższy poziom bezpieczeństwa dla kolarzy i przekonali sponsorów oraz partnerów o sensowności współpracy przy zawodach. Dzięki takiemu poświęceniu, ten drugi w Polsce – zaraz po Tour de Pologne - pod względem prestiżu i trudności wyścig kolarski odbędzie się bez przeszkód.

Przed kolarzami trzy etapy, z czego aż dwa kończą się długimi, trudnymi podjazdami. Można więc obstawiać w ciemno, że na linię mety wpadać będą pojedynczy, mocno zmęczeni kolarze. Kluczowy dla klasyfikacji końcowej będzie ostatni podjazd MWG – ten na starosądecką Przehybę. Ale to dopiero w niedzielę 20 września. Wcześniej, bo w czwartek 17 września zawodnicy rywalizować będą podczas indywidualnej jazdy na czas na liczącym 1500 metrów podjeździe. W piątek peleton zamelduje się w Wieliczce, by stamtąd wyruszyć na 120-kilometrową trasę z metą w Myślenicach. Finisz ulokowany będzie na Górze Chełm, wymagającej od zawodników ognia w nogach i stalowych płuc. W sobotę start wyścigu podziwiać będą kibice w Niepołomicach. Kolarzy zmęczonych aż 137-kilometrową jazdą witać będą już fani w Nowym Targu. Zwieńczeniem małopolskich zmagań będzie niedzielny etap. Rozpocznie się on w Chochołowskich Termach, by po 125 kilometrach trudnej, wijącej się po licznych wzniesieniach, zaprowadzić zawodników na osławioną już Przehybę.

- Cieszę się, że miłośnicy kolarstwa na najwyższym poziomie będą mogli śledzić rywalizację zawodników. Jestem też zadowolony, że jako organizatorzy stanęliśmy na wysokości zadania i mimo trudności, wzbogaciliśmy kalendarz wyścigów kolarskich o nasze zawody” – mówi Marek Kosicki, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego. „Po wielkim odzewie ze strony teamów z całego świata widzimy, jakim prestiżem cieszy się Małopolski Wyścig Górski. Przygotowane przez nas trasy udowodnią zawodnikom, że ta opinia jest w pełni uzasadniona. Wyścig będzie także znakomitą promocją województwa małopolskiego jako miejsca ze wszech miar atrakcyjnego dla miłośników rowerów – dodaje dyrektor sportowy MWG.

Głównym partnerem Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie. Partnerami zawodów są: Urząd Miasta Krakowa, Chochołowskie termy, Karmot. Nadleśnictwo Stary Sącz, Raso, Emergency 24 oraz Elja Janusz Kowalski. Honorowy patronat nad wyścigiem objął Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego.

58.MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI - PROGRAM:

PROLOG: 17 września (czwartek) – Kraków
16.30 – parking Aleja Wędrowników – start do prologu jazdy na czas
17.50 – meta ostatniego zawodnika – schron amunicyjny „Kazamata”
18.15 – parking Aleja Wędrowników – prezentacja zwycięzców

18 września (piątek) – Wieliczka
13:00 – 13:35 prezentacja teamów
13:45 WIELICZKA SOLNE MIASTO – start honorowy do I etapu
17:00 MYŚLENICE GÓRA CHEŁM – meta I etapu, premia górska

19 września (sobota) – Niepołomice
13:00 – 13:35 prezentacja teamów
13: 45 NIEPOŁOMICE ZAMEK – start do II etapu
17:05 NOWY TARG RYNEK – meta II etapu

20 września (niedziela) – Chochołowskie Termy
10:20 – 10:50 prezentacja teamów
11:00 CHOCHOŁOWSKIE TERMY – start do III etapu
14:15 PRZEHYBA – meta III etapu, premia górska
15:30 prezentacja zwycięzców etapu i wyścigu