Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

niedziela, 03 marca 2019

Memoriał im. Stacha Cichonia już w ten weekend!

Charytatywny Memoriał im. Stacha Cichonia to jedna z największych sportowych imprez w okolicy, a całkowity dochód z wpisowych oraz licytacji przeznaczony zostanie na leczenie dwójki dzieci - Emilii Judasz oraz Mateusza Chrobaka. Finałowa część w niedzielę 3 marca!

Impreza jest współfinansowana przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach programu Inicjatywa Lokalna Myślenice 2019, natomiast swoim patronatem całe przedsięwzięcie objął Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W niedzielę 3 marca od rana w hali widowiskowo-sportowej odbywać się będą rozgrywki grupowe finałowej części turnieju piłkarskiego w ramach Memoriału, do którego awansowało najlepszych osiem spośród 24 zgłoszonych drużyn. Eliminacje odbywały się na początku lutego. Na dzień finałowy zaplanowano też rozgrywki dzieci oraz finał zakręconego turnieju siatkówki, którego wcześniejsza faza odbędzie się w sobotę 2 marca. W międzyczasie zaplanowane są też licytacja pamiątek oraz wręczenie nagród we wszystkich dyscyplinach, które odbyły się wcześniej.

Organizatorzy wciąż gromadzą sportowe pamiątki na licytację i podkreślają, że ważny jest udział każdego, a datki do puszek czy z udziału w czymkolwiek wzbogacają leczenie potrzebujących dzieci. Turniej piłkarski co roku stoi na wysokim poziomie i przede wszystkim jest bardzo widowiskowy.

- W tamtym roku nasz turniej piłkarski honorowym patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej, a pan prezes Zbigniew Boniek przekazał na licytację swoją koszulkę z numerem 20 oraz autografem. Od PZPN-u dostaliśmy też koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się pozyskać równie atrakcyjne gadżety na licytację, a przecież każda forma wpływa na pomoc Emilce i Mateuszowi – mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes Orła Myślenice i współorganizator turnieju piłkarskiego. 

W niedzielę 3 marca odbędzie się też rodzinny bieg happeningowy o godzinie 13:00 (start pod halą widowiskowo-sportową na 4 km), do którego każy może się zapisać. Również otwarte jest wejście na Maraton Zumby Fitness, czyli energiczny trening dla każdego, czy też otwarty turniej strzelecki na myślenickiej strzelnicy. Każdy datek serca za udział w zawodach trafi na charytatywny cel.

Wcześniej, bo w sobotę 2 marca, w ramach Memoriału im. Stacha Cichonia odbędzie się też turniej tenisa, zawody Cross Challenge, czy też zakręcony turniej siatkówki. Zakończone są już między innymi zawody pływackie, turniej badmintona, cross training, trening strong by zumba, czy turniej siatkówki kobiet. Zwieńczeniem imprezy będzie spektakl Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Grupy Misterium w niedzielę 17 marca 2019 o 18:15, z którego dochód również wzbogaci charytatywną zbiórkę.

Szczegóły odnośnie zbliżających się wydarzeń można znaleźć na plakatach oraz stronie na facebooku Memoriał im. Stacha Cichonia