Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

piątek, 22 czerwca 2018

Nagrody Burmistrza rozdane

Blisko milionową pulę przeznaczył Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski na nagrody w dziedzinie kultury oraz kultury fizycznej i sportu. Uroczyste wręczenie z udziałem wszystkich nagrodzonych odbyło się w piątek 22 czerwca b.r. w domu weselnym Euforia w Myślenicach.

Łącznie w obydwu kategoriach finansową gratyfikację otrzymało 96 podmiotów i osób indywidualnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się olimpijczycy, zdobywcy tytułów mistrza Polski, Europy i Świata, którzy reprezentują Miasto i Gminę Myślenice w różnorodnych dyscyplinach. Ponadto laureaci i zdobywcy nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach w rozmaitych dziedzinach.

- W imieniu swoim oraz wszystkich sportowców wspieranych przez pana Burmistrza Macieja Ostrowskiego oraz Gminę Myślenice serdecznie dziękuję za okazywane od wielu lat wsparcie. Te nagrody są dla nas nieocenionym bonusem w przygotowaniach do kolejnych startów na arenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ponadto wiele możliwości dla zawodników, jakie w rozwoju różnych dyscyplin sportu stwarza Gmina Myślenice powoduje, że wychowujemy kolejne pokolenia sportowców z naszego regionu. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumna z Myślenic - powiedziała Sylwia Jaśkowiec, uczestniczka ostatnich zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, przekazując burmistrzowi pamiątkowy plastron startowy z kolejnej Olimpiady.

Wśród nagrodzonych są sportowcy. artyści, muzycy, aktorzy, kluby sportowe, koła gospodyń i stowarzyszenia z terenu Gminy Myślenice, szachiści, wędkarze, fotografowie, orkiestra, Myślenicka Akademia Talentów, OSP, księża, parafie oraz inicjatorzy wielu znaczących działań na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

- Jestem dumny, że jest wśród nas tak dużo talentów w wielu dziedzinach. Dziękuję wszystim sportowcom, osobom zasłużonym zarówno w dziedzinie kultury jak i sportu, prężnie działającym organizacjom, klubom, czy stowarzyszeniom za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Myślenice. Nagrody burmistrza są niejako podziękowaniem i motywacją do dalszej wytężonej pracy nie tylko dla zawodowców - mistrzów Świata, Polski i Europy, ale też dla początkujących sportowców i wielu społeczników, których na szczęście w naszej gminie nie brakuje. To oni oddają swoje serce, by pomagać w rozwoju swojej dyscypliny, dziedziny kultury oraz kształcić kolejne pokolenia - mówił podczas gali Burmistrz Maciej Ostrowski.

Przy okazji gali poświęconej wręczeniu nagród miała miejsce wyjątkowa sytuacja - Burmistrz Maciej Ostrowski nie tylko nagrodził w dziedzinie kultury księdza Proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach Stanisława Makowskiego, ale także złożył mu serdeczne podziękowanie za ostatnie lata posługi duszpasterskiej w Myślenicach. Odchodzącego z Myślenic księdza Stanisława Makowskiego zebrani na uroczystości goście pożegnali owacją na stojąco.

Nagrody w dziedzinie kultury fizycznej i sportu  - kwota: 114 240 zł
Nagrody w dziedzinie kultury - kwota: 800 040 zł

Lista nagrodzonych

fot. Kacper Jaśkowiec