Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 28 maja 2018

Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach - ostatnie dni zapisów!

W stu miastach na terenie całej Polski odbędzie się sto biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 11 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 również w Myślenicach wystartuje uliczny bieg pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów – zapraszamy do zapisów na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

- Zachęcam do zapisów na myślenicką edycję Narodowego Biegu Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu wspólnie w aktywny sposób uczcimy nasze narodowe święto, które w tym roku będzie mieć szczególny wydźwięk. Idea Narodowego Biegu Stulecia w dniu 11 listopada w całej Polsce bardzo nam się spodobała i wpisaliśmy tę imprezę również w kalendarz myślenickich imprez niepodległościowych. W tym biegu przeprowadzimy profesjonalny pomiar czasu na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a wszystkie wyniki wpisane zostaną do narodowej bazy biegu – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, który patronuje temu wydarzeniu.

Do wielu uroczystości i wydarzeń jakie będą organizowane w 2018 roku w całym kraju z okazji świętowania jubileuszowego roku odzyskania niepodległości, włączone zostało sto biegów zainicjowane przez Polską Agencję Prasową przy współudziale Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Związku Alpinizmu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Start i meta biegu znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach. Również w hali znajdować się będzie biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla wszystkich zawodników.

- Organizatorzy szacują, że w całej Polsce w tym biegu może wystartować nawet sto tysięcy uczestników. Wszyscy pobiegną w biało-czerwonych koszulkach, które każdy otrzyma wraz z pakietem startowym. Trasa będzie atestowana, a przeprowadzimy także profesjonalny pomiar czasu. Dla najlepszych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet przewidujemy puchary ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego, natomiast każdy niezależnie od wyniku otrzyma medal, dyplom oraz niepodległościowe gadżety – wyjaśnia Marek Pajka, koordynator myślenickiej edycji narodowego biegu.

- Zapisy trwać będą do 6 czerwca 2018 roku, ponieważ przez okres wakacyjny zamawiane będą koszulki oraz jednakowe gadżety dla biegaczy z całej Polski. Prosimy zatem o szybką deklarację i zapisy na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl. Po tym terminie nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników. Jestem przekonany, że to będzie biegowe święto w Myślenicach i tym samym wspólnie będziemy mogli sportowym akcentem uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Trasa będzie prowadzić z Zarabia przez centrum miasta, obok Muzeum Niepodległości, rynek i główne ulice w mieście. Po przeprowadzeniu oficjalnego atestu potwierdzimy ją na naszej stronie internetowej i wydarzeniu na Facebooku – dodał Marek Pajka.

Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „od Bałtyku do Tatr” - Myślenice

Data: 11.11.2018
Godzina: 11:11
Miejsce: Myślenice, start – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu

Zapisy do 6.06.2018 na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Pakiet startowy podstawowy: 40 zł – w tym koszulka techniczna, worek plecakowy, gadżety Miasta i Gminy Myślenice, medal oraz dyplom

Pakiet startowy ekstra: 55 zł – zestaw pakietu podstawowego oraz zimowa czapka z logiem