Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

czwartek, 23 maja 2019

Nowe inwestycje na skateparku w Myślenicach

Młodzi ludzie uwielbiający sporty wyczynowe na deskorolkach, hulajnogach, rowerach BMX, czy rolkach mogą być zadowoleni z ostatnich inwestycji w myślenickim skateparku. Nowe oświetlenie pozwala pojeździć także po zmroku, a zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra niewykluczone są kolejne inwestycje na tym obiekcie.

- Zgodnie z obietnicą, którą złożyłem jesienią ubiegłego roku w skateparku w Myślenicach powstało oświetlenie. Zamontowany został słup z podwójną lampą LED, a w zależności od możliwości finansowych Gminy Myślenice być może powstaną kolejne. Chcemy promować naszą gminę także poprzez skatepark i stwarzanie możliwości aktywnego wypoczynku młodym ludziom. Właśnie dlatego w kolejnych latach postaramy się o sukcesywne doinwestowanie tego miejsca – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Dzięki zaangażowaniu wiceburmistrza oprócz zamontowanego oświetlenia w myślenickim skateparku wykonano mały remont. Naprawione zostały zużyte najazdy i rampy, które zagrażały bezpieczeństwu skaterów. Teraz zostały wzmocnione i odpowiednio zabezpieczone, a w najbardziej wysłużonych miejscach wymieniono poszycie.

- Jeszcze w kampanii wyborczej spotkałem się z młodymi ludźmi, analizując ich oczekiwania odnośnie doinwestowania skateparku i cieszę się, że udało się pomóc w realizowaniu ich pasji. Na ostatnim spotkaniu w magistracie przeanalizowaliśmy wykonane prace i rozmawialiśmy o planach i pomysłach na przyszłość. Chcemy podjąć się wspólnie organizacji imprezy sportowo-muzycznej w skateparku – dodał Mateusz Suder.

Modernizacja skateparku sprzyja zwiększeniu aktywności młodzieży oraz organizacji ich czasu wolnego w kontekście zbliżających się wakacji. Przedstawiciele środowiska skaterów po spotkaniu z zastępcą burmistrza Mateuszem Sudrem nie kryli zadowolenia z pierwszych kroków podjętych w celu poprawy warunków do realizacji ich pasji w Myślenicach.

- Na spotkaniu omówiliśmy plany związane z modernizacją skateparku na przyszły rok oraz plany na możliwe wydarzenia, które mogą się tam odbywać. Ostatnia impreza, która odbyła się na skateparku w Myślenicach, to zawody bmx ponad dwa lata temu, a cieszyła się ona naprawdę dużym zainteresowaniem. Chcemy złożyć wniosek w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice i zorganizować w tym roku na skateparku imprezę połączoną z koncertem, na którym zagrają myślenickie zespoły – mówił po spotkaniu w magistracie Igor Budzowski, jeden z myślenickich skaterów.

Użytkownicy skateparku mają także plany na rozbudowę myślenickich obiektów poprzez montaż nowych urządzeń.

- Ten skatepark jest naprawdę dobry, jeździ nam się przyjemnie, ale brakuje podstawowego elementu, czyli zwykłego boksa. Jestem jednak zadowolony z montażu lamp , dzięki czemu po zmroku nie musimy od razu wracać do domu. Podstawowe naprawy pozwoliły uniknąć kolejnych zniszczeń i poprawiły komfort jazdy na naszym obiekcie. Podczas ostatniego spotkania z panem wiceburmistrzem rozmawialiśmy już o kosztach montażu grindboksa, ten niewielki element zdecydowanie uatrakcyjni nasz skatepark – dodał Jakub Woźnica, który wraz z Igorem Budzowskim gościł na spotkaniu z wiceburmistrzem Mateuszem Sudrem.