Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

niedziela, 02 czerwca 2019

Ogólnopolski rajd rowerowy Grand Prix Amatorów na Szosie w Myślenicach

W niedzielę 2 czerwca w Myślenicach wystartuje ogólnopolski rajd rowerowy – Grand Prix Amatorów na szosie. Wciąż trwa rejestracja do udziału w wyścigu!

2 czerwca szykujemy się na podbój Beskidu Wyspowego! Na pełną przyjemnych rozmaitości trasę nasz frajdowny peleton wyruszy z podkrakowskich Myślenic, które stanowią znakomitą bazę wypadową do eksploracji malowniczej okolicy, a dzięki przemyślanym inwestycjom coraz pewniej czują się na turystycznej i sportowo-rekreacyjnej mapie Polski. Rozpoczniemy spokojnie wzdłuż rzeki Raby, ale tego dnia na nizinach nie zamierzamy spędzić zbyt wiele czasu – drugi etap tegorocznych „beskidzkich zmagań” będzie narysowany mocno falującą kreską!

Naszym zwyczajem pokusimy się o przygotowanie trasy pięknej widokowo i wymagającej fizycznie, ale nie ekstremalnie trudnej – tak, aby każdemu śmiałkowi dała się odpowiednio we znaki, ale jednocześnie była w zasięgu odpowiednio przygotowanego miłośnika jazdy po pagórkach. A tych nie będzie brakowało! Przewidujemy zarówno kilka ostrzejszych hopek, jak i dłuższych, ale umiarkowanie stromych wzniesień. Punktem kulminacyjnym będzie leżąca pod Mogielicą przełęcz Rydza-Śmigłego (Chyszówki, 700 m npm.), na którą prowadzi smakowity i relaksujący 7-kilometrowy podjazd. Ponieważ na całym dystansie wynoszącym ok. 115 km otrzemy się o 2.000 m łącznego przewyższenia, to dla Uczestników oczekujących łagodniejszego traktowania planujemy przygotować też wersję lekko skróconą.

Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569, a w każdym z rajdów może wziąć udział do 150 Uczestników.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka sprawuje honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzenia:

09.00     Otwarcie Biura Rajdu, rejestracja
10.45     Odprawa organizacyjno-techniczna dla Uczestników i Służb Technicznych
11.00     Start Honorowy
14.00     Przewidywany finisz pierwszych Uczestników
16.00     Dekoracja Zwycięzców i wręczenie nagród
17.00     Zakończenie Rajdu

Strony organizatora:

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/malopolskie
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy