Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

poniedziałek, 25 marca 2019

Orlen Przedszkoliada już za nami!

W ostatni piątek w hali widowisko-sportowej na Zarabiu odbyła się impreza z cyklu Orlen Przedszkoliada Tour. Była to pierwsza edycja wydarzenia sportowego, które zostało skierowane do naszych najmłodszych dzieci.

Do zawodów  zakwalifikowane zostały przedszkola, które na stałe współpracują z projektem „Ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej - Przedszkoliada 2019”.

W zawodach wzięło udział ok. 250 przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w zmaganiach w wielu dyscyplinach sportowych oraz torach przeszkód, a to wszystko przy wsparciu na trybunach rodziców i  dzieci z przedszkoli z Zasani, Jasienicy, Zawady, Borzęty oraz Polanki. Organizatorzy dla uczestników stworzyli dodatkowo kącik plastyczny oraz zapewnili miejsce w którym dzieci mogły ochłonąć i zjeść zdrowy posiłek.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szalchetka oraz prezes Sport Myślenice Michał Funek. W imprezie wzięli też udział sportowcy m.in. siatkarki SMS Dalin Myślenice, piłkarze KS Dalin Myślenice, koszykarze Wawelskie Smoki z TS Wisła Kraków czy też piłkarze ręczni SUMKS Jedynka Myślenice. Niniejsza impreza nie mogłaby się także odbyć bez kilkunastu wolontariuszy z Małopolskiej Szkoły Gościnności, którzy pomagali przez cały czas trwania imprezy.

Ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację we wszystkich konkurencjach oraz rodzicom i opiekunom, którzy zjawili się ze swoimi podopiecznymi na hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.