Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Sport

piątek, 18 września 2020

Pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego z metą na górze Chełm

W piątek 18 września wystartuje 58. Edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Najlepsi polscy kolarze oraz przedstawiciele kilkunastu europejskich krajów rozpoczną ściganie w Wieliczce około 13:30, by finiszować po trzech godzinach morderczym podjazdem na Górę Chełm w Myślenicach.

Trasa pierwszego etapu prowadzi przez kilka miejscowości Powiatu Myślenickiego. Premia lotna będzie w Dobczycach, a premie górskie na podjazdach w Węglówce i Kobielniku. Następnie rywalizacja kolarzy przeniesie się już do Gminy Myślenice przez Zasań, Trzemeśnię, Łęki, Droginię i Osieczany, by wyjeżdżając z Zarabia finiszować na Górze Chełm. Miasteczko zawodów umiejscowione zostanie na plaży trawiastej na Zarabiu i tam też odbędzie się dekoracja najlepszych kolarzy pierwszego etapu.

Przez kolejne dwa dni wyścig przeniesie się na południe naszego województwa. W sobotę peleton rozpędzi się w Niepołomicach, by po 146 kilometrach zawitać do miasta Nowy Targ. Ostatni dzień zmagań przypadający na niedzielę 19 września to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy mordercza wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

To, co wymagające dla zawodników, jest atrakcyjne dla kibiców. Będą mogli oni podziwiać esencję kolarstwa: brawurowo pokonywane zakręty, sprinty przy nieosiągalnej dla rowerzystów prędkości i zdobywanie sztywnych podjazdów o rzadko spotykanych stopniach nachylenia. Dlatego warto będzie wypatrywać wielonarodowego peletonu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i wyjść mu na spotkanie. Zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie przebiegającej przez Gminę Myślenice w piątek 18 września!

Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce. Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu

Honorowym patronem 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Imprezę wspiera także Miasto i Gmina Myślenice.

58. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI 
I etap - 18 września (piątek):

Wieliczka (godz. 13:30) - Solne Miasto - Dobczyce (premia lotna) - Skrzydlna (premia lotna) - Węglówka (premia górska) - Kobielnik (premia górska) - Trzemeśnia - Myślenice Zarabie - Myślenice Góra Chełm (meta) (ok. 16:45)

Miasteczko etapu – Plaża Trawiasta – Zarabie Myślenice

II etap – 19 września (sobota):

Zamek Królewski Niepołomice - Gdów, Limanowa, Krościenko, Waksmund - Nowy Targ

III etap – 20 września (niedziela):

Chochołowskie Termy - Czarny Dunajec – Szaflary - Stary Sącz - Przehyba