LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

wtorek, 12 kwietnia 2022

Wielkanocny Konkurs Palm oraz przedświąteczny kiermasz integracyjny dla Ukraińców

W niedzielę palmową na myślenickim Rynku powiało wiosennym klimatem, ale też smakiem świąt Wielkanocnych. Oprócz tradycyjnego Konkursu Palm, który po dwuletniej pandemicznej przerwie wrócił na płytę Rynku w Myślenicach, odbył się też wielkanocny kiermasz z potrawami Kół Gospodyń z Gminy Myślenice oraz przysmakami i rękodziełem przygotowanym przez kobiety z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w naszej gminie.

Organizatorem Wielkanocnego Konkursu Palm w Myślenicach był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z Krakowską Kongregacją Kupiecką - Oddział Myślenice oraz Gminą Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki i Centrum Usług Społecznych w Myślenicach. O muzyczną oprawę niedzielnego wydarzenia zadbała Orkiestra Dęta OSP Głogoczów pod batutą Józefa Manieckiego.

Palmy oceniane były w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. Oceny dokonywało jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Wręczali je proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach ks. Zdzisław Balon, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach Wacław Szczotkowski, a także Piotr Szewczyk dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz prezes myślenickiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Lucyna Gowin.

Laureaci Konkursu Palm Wielkanocnych 2022:

Kategoria palm tradycyjnych:
1 miejsce: Mikołaj i Ania Kusowie;
2 miejsce: Stowarzyszenie "My Łęczanie;
3 miejsce: Dom Pomocy Społecznej w Pcimiu.

Kategoria palm oryginalnych:
1 miejsce: Masza Zyghacova z Kijowa;
2 miejsce: Rodzina Państwa Fąfarów;
3 miejsce: Myślenicki Klub Seniora.

Kategoria palm najwyższych:
1 miejsce: rodzina Państwa Wierciaków z Borzęty;
2 miejsce: rodzina Państwa Maślaków z Myślenic;
3 miejsce: Adam Wojtan.

Nagroda Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice: Zuzanna Sroka.