Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 11 listopada 2017

Myślenickie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się na Rynku w Myślenicach oraz w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

W programie m.in. warsztaty kotylionów, uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz program artystyczny wraz ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Oficjalne wydarzenia rozpoczną się otwartymi warsztatami w holu wystawienniczym MOKiS, gdzie od godziny 12.00 będzie można własnoręcznie przygotować biało-czerwony kotylion.

- Pod okiem Natalii Nowackiej będzie można zrobić własne kotyliony, które następnie posłużą jako patriotyczna ozdoba. W samym środku kotyliony będą mieć herb Myślenic więc będą jednocześnie symbolem lokalnego patriotyzmu – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKIS.

Następnie o godz. 14.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Tuż po mszy ok. godz. 15.00 oficjalne delegacje złożą wieńce przy Pomniku Niepodległości na Rynku w Myślenicach. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice oraz 21 Pułk Ułanów Nadwiślańskich Szwadronu VI Jawornik. Po złożeniu kwiatów delegacja na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i Burmistrzem Myślenic przejedzie zabytkowymi samochodami ze Stowarzyszenia MotoSport do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie około godz. 15.30 rozpocznie się część artystyczna.

- Do udziału w programie artystycznym pn. „Niepodległa” zaprosiliśmy m.in. Teatr im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły, dzieci i młodzież z LO nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z odziałem gimnazjalnym, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” oraz Zespół Dixi Band. Będzie też pokaz filmowy krótkiej etiudy filmowej pn. „Sztuka patriotyczna” oraz recital Jana Jakuba Należytego – kontynuuje Piotr Szewczyk.

W programie przewidziano także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które poprowadzi Zbigniew Morawski i Zespół DixiBand, poczęstunek regionalny oraz poplenerowy wernisaż wystawy „Radośnie o Polsce”. Myślenice 2017 według autorskiego pomysłu Małgorzaty Anity Werner dyrektor MOKiS.