Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

sobota, 09 listopada 2019

Posprzątajmy Górę Chełm, Uklejnę i Kamiennik

W dniach 9-11 listopada 2019 r., już po raz drugi, odbędzie się wielka akcja "101 szczytów w 101. rocznicę". Zdobądź dwa szczyty w naszym mieście i połącz przyjemne z pożytecznym sprzątając górskie szlaki!

W całym kraju, równolegle, ludzie kochający piesze wędrówki zdobędą 101 polskich szczytów, w tym m.in. Górę Chełm, Uklejnę oraz Kamiennik w Beskidzie Wyspowym. Organizatorem i pomysłodawcą jest portal Aktualne Warunki w Górach.

Akcja ma na celu uczczenie w górski sposób 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz propagowanie spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, w ruchu. W tym roku organizator postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i w miarę możliwości posprzątać szlaki biegnące na wybranych 101 szczytów, jeśli tylko liście i śnieg na to pozwolą. W ubiegłym roku na szczytach spotkało się prawie 1000 osób i udało się im wspólnie zdobyć wszystkie wierzchołki wymienione w wydarzeniu. Czy uda się to i w tym roku?

Zapraszamy do udziału!

Strona organizatora: aktualnewarunki.pl

Dołącz do grup na Facebooku biorących udział we wspólnym sprzątaniu szlaków górskich - Urząd Miasta i Gminy Myślenice zapewnia odbiór odpadów po zakończonej akcji.

- Beskid Wyspowy - Góra Chełm (Myślenice)
- Beskid Wyspowy - Góra Uklejna (Myślenice)