Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Wydarzenia

niedziela, 14 kwietnia 2019

Wielkanocny Konkurs Palm i kiermasz potraw na Rynku

Już 14 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 na Myślenickim Rynku odbędzie się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych oraz kiermasz wielkanocnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice.

W tym roku wydarzenie zainicjowane przez Myślenicki Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej współorganizują Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Palmy oceniane będą w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa. Oceny dokonywać będzie jury złożone z przedstawicieli instytucji współorganizujących konkurs. Wyniki podane zostaną jeszcze tego samego dnia. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym roku specjalną nagrodę wręczy ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Wydarzeniom na myślenickim rynku towarzyszyć będzie degustacja i kiermasz tradycyjnych wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Oczekiwanie na werdykt jury umili Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.

Konkurs jak w roku ubiegłym poprzedzą bezpłatne warsztaty tworzenia tradycyjnych wielkanocnych palm, które odbędą się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w sobotę, 13 kwietnia, zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu: 12 272 15 11

Zapraszamy!