Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

czwartek, 07 maja 2020

Zostań w domu i… zgarnij tytuł Mistrza Dyktand lub Mistrza Ortografii!

Zapraszamy uczniów z terenu Gminy Myślenice do udziału w zdalnych dyktandach. Serwis Dyktanda.pl został stworzony z myślą zarówno o młodszych dzieciach, jak i młodzieży. Tak, aby połączyć dobrą zabawę z interaktywną nauką ortografii w bezstresowej atmosferze. Warto podkreślić, że taki sposób nauki jest dużo ciekawszy i bardziej angażujący niż rozwiązywanie zadań na kartce papieru. Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i rozwijać umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną. 

Włączając się w akcję #zostańwdomu, twórcy serwisu zapraszają do wspólnej zabawy w pierwszej edycji konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. Konkurs to świetna propozycja zarówno dla tych, którzy wolą tworzyć dyktanda, jak i dla tych, którzy chcą zmierzyć się z ortografią poprzez rozwiązywanie dyktand. Co ważne, w konkursie stworzono kilka kategorii wiekowych, tak aby wszyscy mieli równe szanse na danym poziomie zaawansowania.  

Konkurs wystartował 24 kwietnia i potrwa do 24 maja. Oczywiście na uczestników oprócz mistrzowskich tytułów czekają również cenne nagrody. Do wygrania jest ponad 130 atrakcyjnych zestawów, w skład których wchodzi ponad 600 nagród od naszych sponsorów.

Przez pierwszych 6 dni trwania konkursu wzięło w nim udział już ponad 7000 uczestników, którzy rozwiązali w tym czasie ponad 72 000 dyktand.

Dodatkowo dla niecierpliwych mamy cenne nagrody do wygrania każdego dnia na Facebooku. 

Mamy świadomość, jak trudno jest twórczo i ciekawie zorganizować dzieciom czas podczas izolacji. Wiemy też, że wielu rodziców pracuje teraz zdalnie i jednocześnie zależy im na jak najlepszej edukacji swoich dzieci w tej niełatwej sytuacji, dlatego właśnie zachęcamy do korzystania serwisu dyktanda.pl – będzie to dobrze spędzony i angażujący czas dla dziecka, a także solidne wsparcie w domowej edukacji.

Dlatego #zostańwdomu, naucz się ortografii z przyjemnością i zdobądź cenne nagrody!

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Natomiast w drugiej, uczestnicy zawalczą w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub poprawnie rozwiąże, tym więcej zdobędzie punktów, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.dyktanda.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi po przeprowadzeniu weryfikacji. Nagrodzonych zostanie łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2. i 3. miejsce w każdej kategorii - oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2. i 3. miejsce. Przyznamy także 19 nagród pocieszenia w czterech kategoriach. 

Dodatkowo każdego dnia trwania konkursu są do wygrania na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

Dyktanda to idealny sposób na naukę ortografii i utrwalenie poprawnej pisowni. Chcąc dobrze spożytkować czas spędzony przed komputerem, a dodatkowo zdobyć potrzebną nam lub naszym dzieciom wiedzę, dyktanda online będą idealnym rozwiązaniem. Praktykując ortografię na urządzeniach multimedialnych, łączymy naukę z zabawą. Łatwiej jest zachęcić dzieci do rozwiązywania dyktand online, niż w tradycyjny sposób – na kartce papieru z długopisem w ręku. W związku z obecną sytuacją na świecie, spędzamy w domach z bliskimi dużo więcej czasu, wykorzystajmy go więc jak najlepiej. Do dzieła!

Wszelkie pytania lub wątpliwości należy kierować na adres email: admin@dyktanda.pl lub za pośrednictwem Facebooka: https://www.facebook.com/dyktandapl/).