Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 20 czerwca 2018

Budowa turystycznego punktu widokowego w Drogini

Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenie Zbiornika Dobczyckiego

Gmina Myślenice podpisała umowę dofinansowania projektu pn. „Budowa turystycznego punktu widokowego w Drogini”. Zadanie będzie sfinansowane z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Koszt inwestycji szacuje się na kwotę 2 389 491,02 zł. Zadanie będzie sfinansowane w 74,15%, z funduszy unijnych.
Kwota dofinansowania wynosi: 1 594 626,81 zł
Wkład własny Gminy Myślenice wyniesie: 617 683,45 zł

W ramach projektu powstanie punkt turystyczny, z jego główną atrakcją - wieżą widokową o wysokości 24 m wybudowaną na wzniesieniu Tulei - z pięknym widokiem na cały zbiornik dobczycki. Do punktu widokowego prowadzić będzie ścieżka rowerowo biegowa biegnąca z wałów zbiornika. Na wieży planowane są dwie platformy widokowe. Na wzniesieniu powstaną także schody tarasowe, prowadzące do placu piknikowego. Wybudowana zostanie drewniana wiata przystankowa z ławkami piknikowymi oraz plac zabaw dla dzieci.

Punkt widokowy w Drogini będzie ostatnim punktem na odcinku ścieżek rowerowo biegowych na terenie Gminy Myślenice, które będą kontynuacją istniejącej ścieżki rowerowo-biegowej kończącej się obecnie pod mostem osieczańskim.

Wkrótce Gmina Myślenice podpisze także umowę na budowę ścieżek rowerowych wokół zbiornika. „Zarówno na ścieżki jak i punkt widokowy w Drogini mamy umowy z mieszkańcami i porozumieliśmy się w sprawie wszelkich zgłoszeń, czy pozwoleń na budowę. Czekamy jeszcze na podpisanie umowy z Wodami Polskimi – mówi Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Projekt budowy ścieżek rowerowych i punktu widokowego będzie realizowany w latach 2018 – 2019.

O projekcie "Budowa turystycznego punktu widokowego w Drogini" - czytaj więcej